Öğretmen Diyarı

Fotoğraflarda Daha Güzel Nasıl Görünebiliriz?

Eğer fotomodel değilseniz veya çok uzun süre fotoğraflarda güzel çıkmak için pratik yapmadıysanız, tek seferde harika bir fotoğraf vermek çok kolay olmayabilir. Siz de birçok fotoğraf çekip, resimlere baktığınızda kendinizi beğenmiyorsanız, bu haberimde yer alan bazı ipuçları işinize yarayabilir.


Kendinizi beğenmediğiniz fotoğraflara dikkat ederseniz, belki yüzünüzün ifadesi, giyiminiz, duruşunuz, çeneniz gibi binlerce sebep hoşunuza gitmeyebilir. Biz bugün bu konuyu bir ders niteliğinde masaya yatırıyoruz ve kendi resimlerimizi mercek altına alıyoruz.


Adım 1: Fotoğraf Analizi

 

fotojenik, fotoğraflarda daha güzel görünmek, fotoğraf çekilmek, poz vermek, resimlerde daha güzel görünmek, selfie

”Ne kadar kötü çıktım!” dediğiniz bir resmi seçerek işe başlıyoruz. Bu resimde hoşunuza gitmeyen nedir? Saçınızda mı bir problem var, yüzünüz ile ilgili birşeyler mi hoşunuza gitmedi yoksa fiziğiniz veya giyiminiz mi hoş görünmüyor? Tek tek bu detayları analiz edip, hoşunuza gitmeyen noktaları fark etmeniz gerekiyor.

Fotoğraflarda güzel görünmenizde en büyük rol oynayan detay saç ve makyajınızdır. Yanlış yapılan bir makyaj yüzünüzü daha yaşlı, yorgun, soluk veya cansız gösterebilir. Makyaj yaparken ilk olarak mutlaka yüzünüzü iyi tanımalı, sevdiğiniz noktaları öne çıkarıp, beğenmediğiniz kısımları doğru kamufle etmelisiniz. Gölgeleme ve aydınlatma konusuna daha çok önem vererek, fotoğraflarda yüzünüzün çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı şekilde saç modeliniz sizi daha ufak yüzlü veya iri yüzlü, daha yaşlı veya demode görünebilirsiniz. Yüzünüzü tanımak bu konuda da ayrıca önemli. Size yakışan modelleri keşfedip, fotoğraf çekileceğiniz günlerde bu modelleri tercih edebilirsiniz.


 

 

makyaj, makyajhileleri, bakım, güzellik, makyajoyunları, dahaufakburun, çıkıkelmacıkkemikleri, yüzhatları, seksi, dahagüzel

Ayrıca bu haber ilginizi çekebilir:

”Makyaj Hileleri ile Yüzünüzü Baştan Yaratın”

 


 

Adım 2: Filitreler Yeni Dostlarımız

 

fotojenik, fotoğraflarda daha güzel görünmek, fotoğraf çekilmek, poz vermek, resimlerde daha güzel görünmek, selfie

Sosyal medya kullanırken en yakın dostumuz filitre ve photoshop programları. Profesyonel bir çekim yapılmadığı sürece, kendi fotoğraflarımızı çekerken elbette konu ile ilgili detaylı bilginiz yoksa, ışığı ayarlamak, gölgelere dikkat etmek çok zor bir konu. Bir de anlık çekilip paylaşılacak fotoğraflar için bu ayarları yapmak son derece zor bir durum. Bunun yerine resimlerinizi paylaşmadan önce, sosyal medya programlarının önerdiği ve ya sevdiğiniz bir filtre ile resminiz üzerinde ufak oynamalar yapabilirsiniz.

Mutlaka sevdiğiniz bir photoshop programı olsun ve bir parça filtreler konusunda araştırma yapın. Siz zaten güzelsiniz ancak fotoğrafınız sizin istediğiniz gibi çıkmadıysa, filtrelerden yardım almakta hiçbir sakınca yok, ne de olsa tüm dünya hatta Hollywood yıldızları bile bu minik hileyi kullanıyor.


 

Adım 3: Tüm Görüntünüzü Biranda Berbat Eden Gıdı

 

fotojenik, fotoğraflarda daha güzel görünmek, fotoğraf çekilmek, poz vermek, resimlerde daha güzel görünmek, selfie

Fotoğraflarda yüzünüzün olduğundan farklı görünmesine sebep olan en önemli faktör ”Gıdı”. Poz verirken başınızın açısı sebebi ile çeneniz daha büyük, hiç yokmuş gibi veya iki tane çeneniz varmış gibi görünebilir. Gıdı deyip geçmeyin, yüzünüzün daha uzun, daha kısa, daha toplu veya büyük görünmesine sebep olan gıdınızdır. Resimlerinize dikkat edin, beğenmediğiniz resimlerin sebebi gıdınız olabilir.

Bu konuda ne yapmalıyız peki? İlk olarak kameranın lensinin göz hizzanızdan çok altta veya çok yukarıda olmamasına dikkat edin. En ideali, göz hizzanıza en yakın lens konumu.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise, fotoğraf makinasına dimdik bakmamak. Başınızı çok çok hafif sağa veya sola çevirerek poz vermek yüzünüzün daha güzel, çenenizin gıdı gibi görünmemesine yardımcı olacaktır. Duruşunuz dik olsun ancak kameraya bakışınızda mutlaka bir parça açı olsun.


 

Adım 4: Fotoğraf Çekilirken Tepeden Dik Gelen Işıklardan Kaçın

 

fotojenik, fotoğraflarda daha güzel görünmek, fotoğraf çekilmek, poz vermek, resimlerde daha güzel görünmek, selfie

Fotoğraf çekilirken tam tepenizden dik gelen ışık, yüzünüzde bulunan çıkıntıların gölgeleri yüzünden siyah göz altı, uzun bir burun, lekeli bir cilt görünmesine neden olacaktır. En doğru ışık, tam karşınızdan dik gelen ışıktır.

Işık olayına her ne kadar dikkat edemesek de, bu detaya biraz önem vermek gerekiyor.


 

Adım 5: Kameranın Lensine Bir Parça Yukarıdan Bakmak

 

fotojenik, fotoğraflarda daha güzel görünmek, fotoğraf çekilmek, poz vermek, resimlerde daha güzel görünmek, selfie

Fotoğraf çekilirken, kameranın lensine çok çok az yukarıdan bakmak yüzünüzün daha güzel, bakışlarınızın daha etkili ve çenenizin daha düzgün görünmesini sağlayacaktır.

Çok hafif başınızı yukarı kaldırarak, kamera lensine dimdik bakmak yerine hafifçe yukarıdan bakma kuralını bugün tüm Hollywood yıldızlarının uyguladığını biliyor muydunuz?


 

Adım 6: Squinch Nedir Biliyor musunuz?

Gözleri kısmak yerine bu bakış modeli ile gözleriniz daha cezbedici görünecek. Bu bakışın yeni adı ”Squinch”. Çok aptalca gelebilir ancak resimlerden önce gözlerinizi bir parça açıp daha sonra kendiniz kıstığınız zaman çok daha seksi bakışlar elde edebilirsiniz.

”Squinch” nedir detaylı görmek istermisiniz? Poz vermek konusunda bu video ve örnekler çok işinize yarayacak.

 


 

Adım 7: Her Ne Olursa Olsun Güzel Olduğunuza İnanın

 

fotojenik, fotoğraflarda daha güzel görünmek, fotoğraf çekilmek, poz vermek, resimlerde daha güzel görünmek, selfie

Siz eğer güzel olduğunuza inanırsanız, kameralarda buna inanacaktır. Fotoğraf çekilirken, poz verirken aklınızdan sürekli ne kadar güzel ve havalı olduğunuzu geçirip, ”Allahım ben neler dünüyorum” diyerek kendi kendinize kahkaha atın. Ne kadar keyfiniz yerindeyse ve ne kadar mutluysanız, fotoğraflarınıza da o enerjinin yansıyacağını unutmayın!

 

http://www.modatrendstil.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim