Öğretmen Diyarı

Evlilik

Evlilik Check-up’ının öncüsü Psikolog Meltem Kavcar Sırmalı evliliklerini sağlamlaştırmak isteyenler için anlattı.

Beklentiler Farklı

Ekonomik nedenler, sosyal farklılıklar, evlilikte rollerin doğru dağılmaması, cinsellik, güvensizlik, saygısızlık, aileler, iletişimsizlik, takdir yerine yergi, devamlı savunmada kalmak, aldatmalar, iki kişinin takım olamadan eş ve ebeveyn olması sorunların çıkmasına ve boşanmalara sebep oluyor. Bunların üstüne her iki tarafında kafasında belirli şablonların bulunması hem deneyimlenen evlilik modellerinin hem de evlilik beklentilerinin birbirinden farklı olması, istenmeyen sonu maalesef yaklaştırıyor.

Eline Sağlık Demiyor

Erkekler en çok eşlerinin kıskançlık yapmasından, internette fazla zaman geçirmesinden, annelerine yeterli ilgi göstermemesinden şikâyetçi.

Kadınlar ise; ilgisizlik, şefkatsizlikten yakınıyor. Çocuklarla ilgilenmeme, ev işlerine yardım etmeme, pazar günleri dışarı çıkmak istememe, annesiyle sürekli ilgilenilmesini isteme, “eline sağlık” denilmemesi ve romantik olmama noktalarında eşlerinden şikâyetçi oluyor.

İlişkinin Güçlü Yanları

Sağlam adımlarla evliliğe başlamak, evlilik bağlarını güçlendirmek, ilişkinin durumunu ve bu ilişki içinde nerede durduğunu tanımlamak isteyenler için Evlilik Check-up’ı birebir çözüm. “Evlilik Ceheck-up”ı kısa vadede; ilişkinin güçlü yanlarını ortaya çıkarır. Geliştirilmesi gereken yönleri belirliyor ve en önemlisi de bunu karşı tarafın gözünden görme imkânı sağlıyor.

Uzun vadede ise ilişkinin güçlenmesine, ilişkideki olumlu yönlerin beslenmesine katkıda bulunuyor. Sıkıntı yaratan yönlerin nasıl çözüleceğine dair ipuçları vererek ve beraber yaşayabilmeyi öğrenme noktasında çiftlere fayda sağlıyor.

Sibel Ateş Yengin, Akşam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol