Öğretmen Diyarı

Evlenmeden Önce Evlilik Hayatını Öğrenecekler

Son zamanlarda artan boşanmaların önüne geçmek isteyen Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Zeytinburnu Müftülüğü, “Evlilik Okulu” adlı projesiyle, evlenecek olan çiftlerin, mutlu bir aileye sahip olabilmeleri için harekete geçti.

 

Projeye göre, Evlilik Okulu’nda, 10 çiftten oluşan gelin ve damat adayları, evlilik öncesi ve sonrası yapması gerekenleri tecrübe edinerek, birlikte mutlu bir aileye sahip olmanın püf noktalarını öğrenecekler.

 

Okul sürecinde birbirlerini tanıma fırsatını yakalayacak olan çiftler, evlilikte eşlerin birbirinden beklentilerini, eşleriyle etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrendikten sonra mutlu bir birlikteliğe adım atacaklar.

 

Gelin ve damat adayları, tüm bunların yanı sıra okulda, sağlıklı cinsel yaşamı, aile içi yasal haklarını ve sorumluluklarını, dini yönden evliliğin getirilerini, aile içi bütçeyi ve son yıllarda tüm ailelerin en büyük problemi haline kredi kartı kullanımını da öğrenme fırsatını elde edecekler.

 

Haberx

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim