Öğretmen Diyarı

Evde Boy Uzatma Egzersizleri

İnternet üzerinde hızlı boy uzatma egzersizleri diye yazdığınızda karşınıza binlerce sayfa çıkacak. Ve o binlerce sayfadan sadece 10 veya 20 tanesi sizlere gerekli olan bilgiyi sunacaktır.
Onun için doğru bir adres bulduğunuzdan emin olun. Çünkü siz minimum 3 ayınızı vereceksiniz. Onun haricin de hayalinizi ve umudunuz da vereceksiniz.
Sizlere vereceğim boy uzatma egzersiz yöntemleri oldukça etkili ve size fayda sağlayacağını söyleye bilmekteyim. Çünkü bir zamanlar benimde boy sorunum vardı. Aynı Sizin gibi bende evde boy uzatma egzersizleri diye Google aratırdım. Yaptığım en büyük hata ilk girdiğim siteye direk inanıp 3 ayımı vermem oldu.
Zamanla fark ettim ki yanlış yoldayım. Ve araştırmaya devam ettim ortalama 1 ay civarı araştırdım karşıma çıkan bu muazzam site ile karşılaştım http://boyuzatmakitabi.org/boy-uzatma-egzersizleri/ Onca arayışımın ardından sonunda bulmuştum. İçeriğinde bilgi veren arkadaş oldukça mantıklı bir anlatım tarzı olduğunu söylemek isterim.
Şimdi bende sizlere bu sitede bana anlatılanları size anlatacağım. Fakat bir kısmını tamamen öğrenmek isteyen arkadaşlar üsteki vermiş olduğum bağlantıya tıklayarak gide bilir.
Boy uzatma hareketleri esnemeye dayalıdır. Mantığken de böyle olması gerekiyor. Birazdan vereceğim hareketleri düzenli olarak bir sabah bir de akşam yatmadan önce uygularsanız eğer zaman içerisinde uzamaya başladığınızı fark edersiniz. Ama şunu da unutmamak lazım her şeyin bir sınırı olduğu gibi bunun da bir sınırı var.
Boy uzatma hareketlerini sürekli uygularsanız sürekli boyunuz uzayacak diye bir şey yoktur fakat ortalama 5 cm ila 15cm uzama imkanınız vardır. Zaten buda bir birey için gayet ideal boy uzunluğudur.
Hızlı boy uzatma egzersizlerinin ilk kuralı şudur. Duruş bozukluğumuzu gidermeliyiz çünkü bir insanın vücudunda ne kadar duruş bozuklu var ise o kadar var olan boyunu kaybeder.
 
 
Doğru duruşu pozisyonunuzu aldıktan sonra egzersizlerimize devam edebiliriz.
Bu hareketimizin adı ters kambur hareketi bu hareketin yapılma amacı eğer sırt bölgenizde bir kamburluk var ise bu hareketi uygulayarak o var olan kamburluğunuzu gidere bilirsiniz. Bu hareketi özellikle benim gibi ofis çalışanlarına öneriyorum oldukça etkili ve rahatlatıcı bir hareket.

 
Boy Uzatma egzersizleri en faydalı olan bir hareketine geçtik. Bu hareketi yapmak için elinize bir çubuk alıyorsunuz ve sıkıca tutarak 2. Resim de görüldüğü gibi sopayla birlikte ellerimizi kaldırarak bir sağa bir sola doğru dönüşler alıyoruz. Ve aynı şekilde yukarıya doğru kendimizi esnete bildiğimiz kadar esnetiyoruz. Görüldüğü üzere oldukça faydalı bir hareket.

 
Evde boy uzatma egzersizlerin son hareketine geldik. Bu hareket hem boyunuzu uzatır hem de duruş bozukluğunuzu giderir. Hareketin adı ters kase hareketidir. Öncelikle yumuşak bir zemine düz ve yüz üstü olacak şekilde duruyoruz daha sonra hem kolumuzu hem de bacağımızı resimde olacak şekilde kaldırıyoruz ilk denemelerde zorluk yaşaya bilirsiniz fakat zaman içerisin de alışıyorsunuz. Şunu da söylemek istiyorum bu egzersizleri uygularken acı hissetmeniz oldukça önemlidir. Yani hissede bildiğin kadar o acıyı hissetmelisin aksi halde yaptığın hareketin verimi düşer.
  
Boy uzatma egzersizlerinin sonuna geldik ben bu hareketleri deneyerek boyumu 3 cm uzatmayı başardım ve bu sevincimi sizlerle paylaşmak istedim umarım sen de bu boy uzatma hareketlerinde bende daha fazla verim alırsın. Ve bahsetmiş olduğum efsane siteyi de ziyaret etmeni istiyorum.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim