Öğretmen Diyarı

Erkeklerin Psikolojik İhtiyaçları Nelerdir?

Bu nedenle yaratılış özellikleri ile erkek ile kadın birbirinin tamamlayıcısıdırlar.

Psikolojik yapılar farklı olunca erkekler ile kadınların psikolojik ihtiyaçları da farklılıklar gösterir. Erkeklerin psikolojik ihtiyaçları kadınların psikolojik ihtiyaçlarından farklıdır. Erkeklerin psikolojik ihtiyaçları nelerdir? İşte cevabı…

Aidiyet Duygusu: Erkekler bir gruba ait olmak isterler. Kendilerine olan saygılarını sürdürmek için başkalarının saygısını ve hayranlığını da isterler. Diğerlerinden saygı görmek; yeterince para kazanmak ya da iyi baba ve eş olabilmek gibi kriterleri olan doğru hayatı yaşadığınızın doğrulamasını sunar. Arkadaşlar, aile üyeleri ve sevgililer ile ilişkiler söz konusu olduğunda erkekler de en az kadınlar kadar doğrulanmaya ihtiyaç duyarlar. Etkileşimde oldukları insanlar tarafından kabul gördüklerini hissetmek, erkekler için en az psikolojik sağlıkları kadar önemlidir.

Gurur: Gurur duygusunu sağlamak için erkekler yetkin ve akıllı hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Ne yaptıklarını bildiklerinden emin ve sorun çözme konusunda yetkin olmak isterler.

Sevgi ve Şefkat: Kadınlar gibi erkeklerin de sevgiye ve şefkate ihtiyaçları vardır. Aile üyelerinin onları sevdiklerini ve desteklediklerini hissetmek isterler. Erkeklerin duygusal olarak mükemmel hissedebilmeleri için zevk almaya ve fiziksel şefkate ihtiyaçları vardır.

Kendini Gerçekleştirme: Erkeklerin duygusal olarak sağlıklı olabilmeleri için kendilerini gerçekleştirmeye ihtiyaçları vardır. Her erkek kendi çıkarlarını düşünmeye ve kimlik duygusuna ihtiyaç duyar.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol