Öğretmen Diyarı

Erkekler, burçlar ve aşk

Aşk söz konusuysa herkes her an başka birine dönüşebilir. Ancak dönüşülen kişiliklerde bile farklılık vardır; herkes aptallaşma stili farklıdır örneğin. Modaveyasam.com editörleri erkeklerin biz kadınlardan ne beklediğini ve neler karşısında aptala döndüklerini araştırdı.

Koç Erkeği

Özgürlüğüne o kadar düşkün ki size gerçekten aşık olmamak için sizden çok şey bekler. Mükemmel ve kusursuz olmanızı, yanında sizi görenlerin size hayran kalmasını, her bakımdan beğenilip takdir edilmenizi ister. Kendine çok güvendiği ve beğendiği için kendini üstün görür ve elbette siz de en az onun kadar üstün olmalısınız. Yine de sizden daha üstün olduğunu düşündüğü biriyle karşılaştığında aldatma ihtimali çok yüksek. Güçsüz ve sakin, monoton, duygusuz, hemen teslim olan kadınlardan asla hoşlanmazlar. Farklı yönleriniz, maceracı ve ilginç kişiliğinizle onun ilgisini sürekli üzerinizde tutmalısınız. Koç erkekleri hem yorulmaktan hem de yormaktan keyif alırlar. Yani çoğu kez ona itirazlarda bulunarak, peşinizde koşturarak onu yormalı; ilgisini taze tutmak içinse kendiniz yorulmalısınız. Elbette bir koç erkeği için ilişkinin olmazsa olmazı cinselliktir.

Boğa Erkeği

Onu idare etmek için onu gerçekten “idare etme”niz gerekiyor. Yani her dediğine tamam demeniz de onu itecektir ama onunla inatlaşmanız daha iticidir. Tek yapmanız gereken onun haklı olduğuna inandığınızı hissettirmek. Tam evlenilecek adamdır boğa erkekleri aslında. Evcimen, şefkatli, sadık, düzenli, nazik; hem iyi bir eş hem de iyi bir baba olabilirler. Ancak boğa erkeğini ikna etmek zor, ama sevdiğinde de vazgeçirmek çok zor. Asla vazgeçmez, elde etmek ya da kaybetmemek için herşeyi yaparlar. İlişkide fazla gerçekçi olmaları onları romantizmden, güzel sözler ve sürprizlerden uzaklaştırır. Onları elde etmek istiyorsanız, ona ve hayata karşı güçlü bir duruş sergilemeli ve gerçekten iyi yemek yapmalısınız. Çünkü en az cinsellik kadar yemeğe de düşkündürler.

İkizler Erkeği

İlk karşılaşmada güvenilmez biri olduğunu düşünmeniz çok normal; muhtemelen kendileri de pek bir şeyden emin değildirler. Her an değişiklik göstermeleri, bugün aşkınızdan ölürken yarın kaçıp gitmeleri ve aynı anda çok fazla şey düşünmeleri genel özelliklerinden. Bu yüzden bir konu ya da kararda ciddi olmasını beklemeyin. Özellikle aşk konusunda hemen ciddi olmasını asla. İlgisini çekmek için ona yoğun ilgi göstermeli; çok yünlü, renkli, ilginç, gizemli, kültürlü ve yeniliklere açık biri olduğunuzu belli edin. Onu sıktığınız, sorumluluk yüklediğiniz ya da sahiplendiğiniz anda kaçıp gidecektir. Yani ani ve size göre temelsiz kararlarına hazırlıklı olun. Evlenmesi içinse gerekli olan tek şey zaman; aynı yaşam tarzında, aynı dünya görüşünde olduğunuzdan emin olmasıdır.

Yengeç Erkeği

Yengeçlerin genel özelliğidir duygusallık; bu burcun erkeğinde de değişmez bu durum. Sizi sevmesi için sakin, uyumlu, ilgili ve annesi gibi olmalısınız. Çünkü yengeç erkekleri annesine benzeyen bir kadın ararlar ve aynı şefkati gördüklerinde bağlanırlar. Hayatına aldığı kadını fazlasıyla sahiplenen yengeç erkeği, şüpheci yapısı ve kıskançlığıyla sizi boğabilir. Görüşmediğiniz her an aklı sizde olacaktır. Ona olan sevginizi bile sorgular, saklamaya çalıştıklarındaysa tuhaf görünürler. İlişkisini bitirmesine sebep olabilecek şeylerin başında yoğun tartışmalar vardır. Yani onunla zaten tartışmak zor, çünkü kaçacaktır. Kaçmasına izin vermediğiniz ve tartıştığınız zaman sizden soğuyacaktır. Sebebi belki de kırmak ve kırılmaktan fazlaca korkmaları olabilir.

Aslan Erkeği

Aşklarını çok romantik yaşarlar ve sizden de aynı romantizmi beklerler. İlişkinin başında size üstünlük kurmak istemesi muhtemel, hatta sizi ezmeye kalkışabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda kendini size bırakmaktan çekinmeyecektir. Ona her zaman kahramanınız gibi davranmanız çok hoşuna gider ve kesinlikle annesi gibi yaklaşmanızdan, anne şefkati göstermenizden hoşlanmazlar. Görkemli, asil, cana yakın ve söz dinleyen biri olmanız onu etkileyecektir. Özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olan aslan erkekleri zaman zaman küçük çapkınlıklar yapabilir. Kendisi bu denli özgür yaşarken size kesinlikle sınırlar koyacak ve tolerans tanımayacaktır. Kırıcı olmaktan asla çekinmediği için ağzına geleni söyler. Diğer taraftan aşkı romantik yaşar; güzel sözler ve küçük jestleri ilişkisinde karşılıklı olarak bekler.

Başak Erkeği

Başak erkekleri kendilerine yeterince güvenmezler. Bunu anladığınızda ona hissettirmeden yardımcı olmalısınız. Sürekli güzel sözler söylemekten, incelikler yapmaktan hoşlanmaz. Ancak yaptığında ve söylediğinde bunların gerçekliğinden emin olabilirsiniz. Aşka macera istemeyen başak erkekleri, huzur ve düzen hedeflerler. Çalışkandır ama aynı zamanda kazandığı paraya da düşkündür; yani para konusunda kendinizi kısıtlamalı ve ondan pahalı hediyeler beklememelisiniz. Herşeyden önce onunla iyi dost olmanız, güven arayan başak erkeğini size aşık edebilir. Aşı ve kadınları ciddiye aldığından, ilişkiye dair en küçük hesapları bile kendisi yapar. Yine aynı sebepten cinsellikte kerumdur. Normalde kendini ifade etmekte zorlanırken, sürekli sizi eleştirip söylenmesine aldırmamaya çalışın.

 

Terazi erkeği

Kadın ruhundan belki de en iyi terazi erkeği anlar. Tıpkı kadınlar gibi flört ve kur yapmakta çok başarılıdırlar. Biz kadınların her sözden, her hareketten bir anlam çıkarmak gibi bir özelliğimiz vardır; terazi erkeğinin de her sözü ve hareketinin bir amacı vardır. Ancak onları elde etmek oldukça zordur. İlişkiye ya da size olan ilgisi azaldıgında hemen başka arayışlara girecektir. Terazi erkeği hayatında, bakımlı, güzel, alımlı ve kendiyle sürekli uğraşan bir kadın ister. Sorun dinlemekten, hayatın olumsuz taraflarını konuşmaktan ve kötü olaylardan konuşmaktan hiç hoşlanmaz. Onun yanında her zaman iyimser olmalısınız. Dengesini ve kontrolünü zaman zaman kaybedebileceği gibi ‘hayır’ demekte de çok zorlanır. Bunu ona karşı kullanmamaya dikkat etmelisiniz. İlişkinizin bittiğini bile düşündürecek şeyler yaptıktan sonra, hiçbir şey olmamış gibi kaldığınız yerden devam etmeniz bu dengesizliğe bir örnektir. Hayatına girecek kadından çok fazla şey bekler ve beklediği herşeyi tek bir kadında bulamaz; ancak yalnız kalmaktan da çok korkar. Bu onların birden fazla evlilik yapmalarına zemin hazırlayabilir. Evlenmeleri için ona sevginizi ıspat etmenizi ve sonsuz güven vermenizi beklerler.

Akrep erkeği

Akrep erkekleri ukala ve sinir bozucu derecede kendilerine güvenirler. İnatçı, dediğim dedik ve hatasını asla kabul etmeyen, önünde sonunda istediğini kabul ettiren bir yapıları vardır. Ondan ilk gördüğü kadına aşık olup evlenmesi beklenemez; çünkü yeterince tecrübesi olmasını ister. Cinsellik ve cinsel uyum ilişkinin en önemli ve kritik detayıdır. İlişkide hakimiyet hep onun elinde olmalıdır, yani ipleri onun eline vermelisiniz. Başarılarını ve işiyle ilgili konuları sürekli desteklemenizi, onu pohpohlamanızı bekler.aşkı dolu dolu, sınırsız yaşamak istemeleri sizi biraz yorabilir. Ayrıca tüm duygularını uçlarda yaşamaları da biraz sabır gerektirebilir. Sevip evlenirse o evliliği bozmamak ve devam ettirmek için elinden geleni yapar.

Yay erkeği

Onun hayat enerjisi, eğlencesi, iyimserliği sizi hayran bırakabilir; ona aşık olmamanız için hiçbir sebep bırakmaz. Ancak gereğinden fazla iyimser oluşu sizi biraz sıkabilir. Sürekli hareket halinde, bitmez tükenmez enerjisine rağmen içinde çok sakindir. Kadınlara ve aşka olan fazlaca düşkünlüğünden dolayı genellikle yüzeysel ilişkiler yaşar. Zaten en büyük korkusu bir kişi ya da bir yere bağlanmaktır. Onu sıkmamalı, sorumluluk yüklememli ve hesap sormamalısınız. Yani eğer ondan daha rahat olursanız ilişkide, sopasını saklaması muhtemeldir. Sıcak kanlı, romantik, ateşli ama çok çapkın bir sevgili olan yay erkekleri, aynı zamanda çocukça davranışlarıyla zaman zaman ilgisiz görünebilir. Ne yazık ki sizi elde edene kadar herşeyi yapan yay erkeğini, sonrasında elde tutmak için sizin çabalamanız gerekir. Evliliği de ciddiye almadıklarını, evliliğin pek onlara göre olmadığını da belirtelim.

Oğlak Erkeği

Duygularını belli etmediğinden, size yaklaşsa bile tam olarak ne hissettiğini anlamanız zor. Saf ve gerçek sevgiyi yakalayacağına inanması ve geçici hevesler ğeşinde koşmaması sizde güven uyandıracaktır. Yalnızlığı çok sever; bu onun kendi yaşam alanını ihlal etmemeniz anlamına gelir. Hataya tahmmülü yoktur ve en az kendisi kadar güvenilir birini arar. Size düşen hayatta hatalarında yapılabileceğini ve bunun insanı bir durum olduğunu kabul ettirerek, sert kurallarını hafifletmeye çalışmanızdır. O aşkı bile mantıklı yaşayacağından hayatında tutkulara yer yoktur. Evlendiğinde ise huzur ve güven ortamı ister; bunu her türlü tehdite karşı korur. Bu kararı sizinle alması için zamana ihtiyacı vardır ki zamanla hem güveni hem de aşkı giderek artacaktır.

Kova Erkeği

Çok eğlenceli, farklı ve arkadaş canlısı davranışlarıyla kadınları kendilerine aşık etmeyi bilen kova erkekleri, biz kadınlar için en tehlikeli olanlardır. Çünkü özgürlüklerine düşkünlükleri ve bağlanmaktan korkmaları onları ilişkiler konusunda pek de güvenilmez yapmaz. Onunla birlikte olmak için, onu olduğu gibi kabul etmeli, fikir ve görüşlerini desteklemeli ve asla onu kısıtlamaya çalışmamalısınız. Zaten kısıtlandığını hissettiği an bunu söylemeye gerek bile duymadan gidecektir. O güzelliğiniz kadar zekanıza da önem verdiğinden, öncelikle gözlemini yapar, kararını verir ve ona göre samimiyet kurar. Her ne kadar arkadaş canlısı olsa da gereksiz samimiyet kurmayı sevmez. Evliliğe uzak değildirler ancak sosyal hayatlarına kaışmanızı istemezler. Aynı toleransı size de sunarlar.

Balık Erkeği

Duyguları ve davranışları inanılmaz derecede değişkendir. Birgün mutluyken öbür gün karamsar olabilir ki bu nedensizdir. Sizi mutlu etmek için elinden geleni karşılıksız yapar; ancak bir anda ilgisizleşebilir. Bu da geçicidir ve üstüne gitmemek gerekir. Bir balık erkeğiyle birlikteyseniz sizi kıskandığını asla hissettirmeyecektir, içten içe kıskançlıktan kıvranırken hem de. Hatalarının yüzüne vurulmasından ve ona karışılmasından hoşlanmaz. Eğer aranızdaki aşkın bittiğine inanırsa ya da daha güçlüsünü hissedeceğini düşünürse hemen başkasına gitmekten çekinmez. Zaten hemen aşık olabilirler, dolayısıyla kalpleri kırıklarla doludur. Her ne kadar atlatmakta zorlansalar da karşılarına o büyük aşkın çıkacağına dair umutları hiç bitmez.

Anahtar Kelimeler:
ErkeklerBurçlar Ve Aşk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim