Öğretmen Diyarı

Erkek ve Kadından Dost Olur mu?

Erkekler ve kadınlar yan yana geldiğinde arkadaşlık kurmaları, dost, sırdaş olmaları mümkün müdür?

 

Kadın psikolojisi uzmanları kadınların erkeklerle kurdukları ilişkiler üzerine araştırmalar yaparak bu konuya değindiler. 

 

Uzmanlar kadınların çocukluk döneminde birbirlerine karşı beğeni duyduklarını; fakat bu beğeninin ergenlik döneminde yaşanan değişiklerle erkeklere yöneldiğini söylüyor.

 

Ergenlik dönemine kadar birbirleri hakkında konuşan kadınlarin sohbet konusu ergenlikle beraber 'erkek arkadaşlar' oluyor.

 

Okul dönemi ve iş hayatında arkadaş çevresi genişleyen kadın sevgili bulmak yerine kendine erkek arkadaş seçmeyi tercih edebilir. Fakat bu süreç pek kolay olmayacaktır.

 

Kadınlar duygularını paylaşıp, saatlerce tartışabileceği kişileri arkadaş oalrak seçerken bu durum erkekler de farklıdır. Erkekler beraber aktivite yapabilecekleri kişileri kendilerine arkadaş olarak seçerler. Erkekler beraber maça gitmeyi, bara gitmeyi, futbol oynamayı isterler. Bu farklılıklardan dolayı erkek ve kadının arkadaş olmaları zordur.

 

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma kadınların arkadaşlarıyla yakın temas kurmak istediğini, erkeklerinse cinsel ilişki yaşamak istediği kadınlarla fiziksel temas kurmak istediğini açıklıyor.

 

Araştırma sonuçlarına göre erkekler, kadınların hitap şeklinden de rahatsız oluyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim