Öğretmen Diyarı

Erkek Olduğu Şüphesiyle Tutuklandıktan Sonra Tüm Hayatı Değişen Sporcu Dora Ratjen
Hayat bazı insanlar için oldukça tuhaf ve trajik şekilde gelişebiliyor. Dora Ratjen'in buruk hayat hikayesi, daha en başından talihsizliğin ortasına doğmasıyla başlıyor.Cinsel kimliğinizin, ne aileniz ne de diğer insanlar tarafından bir türlü kabullenilmediği, tüm hayatınızın gerçek kimliğinizi saklamakla ve utanç duyarak geçtiğini düşünün. Olayın ne kadar korkunç ve travmatik bir boyutta olduğunu, ancak empati kurmayı başarabilenler anlayabilir. Ratjen, bir dolandırıcı veya sahtekar değildi. Fakat onun yazgısını baştan yanlış çizenler, tüm hayatını ve kazanımlarını elinden aldı.

Ratjen, 1918'de Bremen yakınlarındaki, Erichshof'da sıradan bir ailede dünyaya geldi. Doğduğu gün annesi, Ratjen'in babasına bir oğulları olduğunu müjdesini vermiş, fakat birkaç dakika sonra onun bir kız olduğuna karar vermişlerdi.
FOTO 1 - Polizeifoto von Dora Ratjen; s/w, Breite: 7,2 cm, Hšhe: 11,8 cm
© K Dijital Medya A.S. tarafından sağlanmıştır FOTO 1 - Polizeifoto von Dora Ratjen; s/w, Breite: 7,2 cm, Hšhe: 11,8 cm
Bebeği muayene eden ve genital organını inceleyen doktor da, onun bir kız bebek olduğu konusunda aileyle aynı fikirdeydi. 

kaynak: http://www.msn.com/tr-tr/yasam/yeni/erkek-oldu%C4%9Fu-%C5%9F%C3%BCphesiyle-tutukland%C4%B1ktan-sonra-t%C3%BCm-hayat%C4%B1-de%C4%9Fi%C5%9Fen-sporcu-dora-ratjen/ar-BBxOLko?ocid=NLJAN17_W2

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim