Öğretmen Diyarı

Erkeğin aşık olduğunu gösteren 6 ipucu

Peki, sözcüklerle zaten arası iyi olmayan erkek cinsi sevgisini nasıl gösterir?

1. Gözler ruhun aynasıdır.
Hem kadın hem de erkekler için geçerli olan bu cümle aslında iki cins arasındaki ilişkilerde de kilit noktadır. Her ne kadar kadınlar ancak bir şeyleri duyduktan sonra inanabilseler de, eğer sevgiliniz sizin gözlerinizin içine bakıyor, hatta gözlerini sizden alamıyor, içinize düşüyorsa bu, onun sizi sevdiğinin kanıtıdır. Erkekler sevdikleri, beğendikleri ve arzuladıkları nesnelere gözlerini dikerek bakarlar, diğer bir deyişle onları “keserler”. O yüzden gözlerini bir kadından ayıramayan bir erkek aslında içten içe kendi yöntemiyle onu sevdiğini söylüyordur.

2. Buzdolabında sevgilisinin sevdiği yiyecekleri saklıyorsa
Eğer bir erkek, evinin mutfağı gibi aslında sevgilisiyle pek alakalı olmayan yerlerde bile sevgilisinin sevdiği şeyleri banndınyorsa bu onun hayatındaki kadına âşık olduğunun bir göstergesidir. Bu, bir erkeğin artık karşısındaki kadınla ilgili şeyleri barındırmaları, tutmaları, o erkeğin artık topluma da hayatında bir kadın olduğunu bildirme kararını aldığını gösterir ki erkekler genellikle bayrağı teslim etmeden önce çok bekler!

3. Üç sene sonra nerede yaşamak istediğini söylüyorsa.
Birinin karşısındakine hayatıyla ilgili planlarım anlatması, her zaman bu planlar içerisinde karşısındakini de gördüğü anlamına gelmez. Ancak örneğin seneye İstanbul’a taşınmayı düşündüğünü söyleyip ardından da karşısındakine İstanbul’da yaşayıp yaşamayacağım sorarsa bu, karşısındakini de planlarının içine kattığının bir göstergesidir. Bu; kadınlar için de, erkekler için de geçerlidir. O yüzden erkekler, ki çok zor geleceğini düşünürler, hele de bir kadınla, bu tarz planlarım sevgilileriyle paylaşıyorlarsa o zaman kesinlikle o kadım hayatlarında uzun dönem tutmayı planlıyorlardır.

4. Sevgilisinin aldığı tişörtü üstünden çıkarmıyorsa.
Normalde erkekler annelerinin aldıkları kıyafetleri ya da ağabeylerinin eskimişlerini giymekte pek de bir sorun görmezler. Günümüzdeki metroseksüellik modası bile bunu çok aşmamıştır. Eğer bir erkek, karşısındaki kadına kıyafetleri ile ilgili karar verme hakkım tanıyorsa, aynı zaman kontrolü o kadına, o “özer kadına vermiş demektir. Yani karşısındakine kontrolü teslim etmekten kaçınmayan ve hayatın bazı noktalarına etki etmesinden çekilmeyen biri kesinlikle “o” kadım seviyordur

5. Dış ortamlarda aşk başkadır.
Bir kadın sevgilisine hiçbir zaman evde davrandığından farklı davranmaz. Onu arkadaşlarıyla tanıştırmaktan ya da dışarıda el ele kol kola görünmekten çekinmez. Ancak durum erkekler için farklıdır. Erkekler öncelikle karizmayı ele vermemek için halka açık ortamlarda sevgilerini göstermekten, sarmaş dolaş olmaktan pek hoşlanmaz. Hele hele bir de Türk erkeklerinden bahsediyorsak! Aynca ilerideki potansiyel sevgililerinin ki bu sadece bir yanılsamadır, merak etmeyin yanlarında biri olduğunu da görmesini istemezler. Eğer bir erkek toplum içinde sevgilisine çok yakın ve içten davranıyor ve ona dokunmaktan çekinmiyorsa orada sevgi olduğu kesindir.

6. Diğer ipuçları
Buluşmaya karşı taraftan önce gidiyor, sevgilisinin tüm arkadaşlarının isimleri hatırlıyor, ailesini merak ediyor, en yakın arkadaşının sırlanın bile açıklamaktan çekinmiyorsa… İşte o zaman erkek hayatındaki kadından gerçekten hoşlanıyor demektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim