Öğretmen Diyarı

En Romantik Ülke: Türkiye

Sezen Aksu'nun şarkısında dile getirdiği "Değer bir tanem aşk için her şeye" sözünü ne kadar ciddiye aldığımızı, sitenin tüm kullanıcıları arasında yaptığı bir araştırma gözler önüne seriyor. 

 

Toplam 11 ülkenin kullanıcısı arasında yapılan kıyaslama sonucu sadece biz Türkler, sevdiğimiz erkek veya kadın için evimizi barkımızı, kariyer yaptığımız şirketi, doğup büyüdüğümüz kenti ve hatta yaşadığımız ülkeyi terk etmeye hazırız! "Yapılan üye önerilerinin size olan coğrafi uzaklığı sizin için ne kadar önemlidir?" sorusuna, Avrupa'nın en büyük evlilik sitesi olan internet sitesi 11 ülkesindeki kullanıcısından şu ilginç yanıtlar geldi: 

 

Araştırmaya göre en çok Almanlar, hayat arkadaşlarını yaşadıkları yerde bulmak istiyorlar. Almanların %82'si coğrafi mesafeye önem verirken, sadece %18'i "Benim için fark etmez" diyor. "Mesafe önemli değil" diyen Almanları, Avusturyalılar ve Isviçreliler, %25 ile takip ediyor. Hollanda, Fransa, İtalya ve Polonya'da yaşayan kullanıcıların sadece %30'u, "Birlikte olacağım insanın nerede yaşadığı önemli değil" diyor. İspanya ve İsveç'te bu sayı %40'a yükselirken, Rusya'da %50 ile kayıtlara geçiyor.

 

Dikkati en çok Türk kullanıcıların sayısı çekiyor: eDarling'in Türk üyelerinin %64'ü için, hayat arkadaşlarının yaşadığı yer hiç önemli değil. Buna göre en çok Türkler "Aşkım için her yere göçerim!" diyorlar.

Anahtar Kelimeler:
En Romantik Ülke: Türkiye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol