Öğretmen Diyarı

Emekli maaşı hesaplaması nasıl yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim yatıran her bireyin en çok merak ettiği konuların başında emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama işlemleri gelmektedir. Emekli olmayı bekleyen kişiler emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması ile emeklilik dönemlerinde ne kadar maaş alabileceğini kolay bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olurlar. Emekli maaşı hesaplam ile ilgili ayrıntılar avrupagazete.com’da.

Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama uygulaması internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı olan kişiler de emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulama işlemlerini ayrı ayrı yapabilirler.

Emekli maaşı sorgulama işlemi iki farklı şekilde yapılmaktadır. Emekli maaşı sorgulama işlemini ilk E-SGM uygulamasını kullanarak şifresiz bir şekilde yapabiliriz. E-SGM uygulamasını kullanarak emekli maaşı sorgulama işlemi yaparken T.C kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Emekli maaşı sorgulama işleminin bir diğer yolu da e-devlet şifresi ile yapılandır. E-Devlet uygulaması ile emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu yazımızda emekli maaşı sorgulama işlemini E-SGM uygulaması ile ve E-Devlet şifresi ile iki farklı yoldan nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatacağız.E-SGM Uygulamasını Kullanarak Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? E-SGM uygulamasını kullanarak emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için E-SGM ekranını kullanmanız gerekmektedir. E-SGM uygulaması ile emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için gerekli olan tek şey kimlik bilgilerinizdir. E-SGM ekranında bazı kimlik bilgilerinizi kullanarak emekli maaşı sorgulama işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-SGM uygulaması ile emekli maaşı sorgulama için ilk olarak E-SGM sistemine girmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için sistemde sizden istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için açılan sayfada ilk olarak uyruk seçeneğini seçmeniz gerekir. Emekli maaşı sorgulama da uyruk seçeneğini T.C seçerseniz T.C kimlik numarası bölümüne T.C kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Daha sonra nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve doğum yılınızı seçmeniz gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama işleminde daha sonra yapmanız gereken kimliğinizin arka kısmında bulunan cilt numaranızı girmektir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için son olarak güvenlik kodu kısmına resimdeki karakterleri girerek Bilgileri Sorgula butonuna basmanız gerekmektedir.

4A Emekli Aylık Bilgisi İçin Tıklayınız

4B Emekli Aylık Bilgisi İçin Tıklayınız


4C Emekli Aylık Bilgisi İçin Tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim