Öğretmen Diyarı

Einstein hakkında tüm bildiklerinizi unutun

Albert Einstein da normalmiş! Önceki çalışmalarda ünlü fizikçinin normalden daha farklı çalışan bir beyne sahip olduğu belirtilmişti. 

 

Discover Magazine’s Neuroskeptic dergisi 1955 yılında hayata gözlerini yuman dahinin beyninde normal bir insandan farklı hiçbir özellik olmadığını yazdı.

 

Florida Eyalet Üniversitesi'nden evrimsel antropolog Dean Falk, Einstein'ın beyninin büyüklük ve şekil açısından normal olduğunu, ancak beynin bazı kısımlarındaki anatomik özelliklerin son derece farklı olduğunu söylemişti.

 

Falk, Einstein'in beyninin prefrontal, somatosensoriyel, motor, paryetal, temporal ve oksipital kortekslerinin olağanüstü özellikler gösterdiğini belirtmişti. Bu özelliklerin Einstein'in mekansal ilişkilerin görsel algısı ve matematik yeteneklerine nörolojik destek sağladığına dikkati çeken Falk, "Einstein'in beyninin ön lobu aşırı derecede kıvrımlı, paryetal loplar da olağanüstü bir biçimde asimetrik. Somatosensoriyel ve motor korteksler ise sol yarımküreye doğru büyük bir genişleme gösteriyor" demişti.

haberbuketi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim