Öğretmen Diyarı

Eğitim Sistemine Çelme Takan 11 Kopya Yöntemi


Eğitici ve öğretici tarafı bulunmayıp bilakis hazıra alıştırması sebebiyle kopya çekilmesine iyi gözle bakılmasa da her öğrenci kopya çeker. Kimi bunu alışkanlık haline getirir, kimisi de başı sıkışınca kopya yöntemine başvurur. Çeşitli kopya çekme yöntemleri vardır. Hatta bazıları o kadar ustaca hazırlanır ki öğretmenin ruhu bile duymaz.

 

İşte kopya yöntemlerinden en çok kullanılanları…


Görüldüğü üzere küçük kağıtlara yazılmış kopya kağıtçıkları çok rahat bir şekilde saat, künye, bileklik gibi meretlerin ardına saklanabiliyor. Dikkat edelim ey eli öpülesi öğretmenler. Gerekirse bilekleri açtıralım, açmayanlardan huylanalım.

\"\"
“Aman hocam köpek ısırdı” “Aman hocam yağ sıçradı” denerek sınav günü peydah olmuş yara bantlarına itibar etmeyin öğretmen kardeşlerimiz! O bantların altında neler yatıyor bir bilseniz…

\"\"
Öğretmen kardeşlerimiz lütfen öğrencilerinizin kollarını tek tek yoklayınız, her kol, sandığınız kol olmayabilir!

\"\"
Sınava getirilen silgidir kalemdir iyicene kontrol süzgecinden geçirin öğretmen kardeşlerimiz! İçinde neler olduğunu bir bilseniz küçük dilinizle birlikte bütün kulak burun boğaz sisteminizi yutarsınız!

\"\"
Sınavlardan önce öğrencilerinizin tabanlarını sahaya giren oyuncuyu kontrol eden dördüncü hakem gibi kontrol etmeyi ihmal etmemek lazım.

\"\"
Sınavlarda sürekli üstünüzü başınızı kontrol ediniz öğretmen kardeşlerimiz, bu öğrencileri bilmezsiniz, sizi bile kopya malzemesi yaparlar!

\"\"
Sınavdan önce gerekirse sınıfı havalandırma bahanesiyle boşaltıp dip köşe bucak iyicene kontrol etmeyi unutmayın. Olay, bildiğiniz gibi değil.

\"\"
Öğretmen kardeşim. Acıma öğrenci milletine, gripmiş, nezleymiş aldırma. Sınavda kullanılacak peçeteyi bile kendin getir öğrenciye bırakma!
\"\"

\"\"
Kopya dediğin bazen en mahrem yerde bile olabilir.
\"\"

\"\"
Normal bir insanın büyüteçle zor göreceği şeyleri, öğrenciler sınav korkusuyla 10 metre öteden görebilir.

\"\"
En çok kullanılan metodlardan biridir. Artık pek işe yaramıyor, çünkü tüm öğretmenler bunun farkında. Ancak hala deneyen öğrenciler de yok değil.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim