Öğretmen Diyarı

Dolandırıcıların yeni numarasına dikkat

 

 

Dolandırıcıların hedefindeki siz de olabilirsiniz.. Telefon ile ulaşarak geçen yıl sigorta yaptırdığınızı söyleyenlere inanmayın! Cayma bedelini ödemeniz için cep telefonu hediye edeceklerini belirten kişilerle kredi kartı bilgilerinizi paylaşmayın. 

 

“Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin” diyen üyelerimizin şikayetleri şöyle: 

 

“Firma 0212 709 98 9* numaralı telefonla arayarak mart/2013 tarihinde üye girişi yaptırdığım söylendi, yaptırmadığım gibi gecen senede aradılar geçmiş senede giriş yaptırdığım söylendi. Yani her sene arayacaklar... Ama ben böyle bir firmayla ilişkim olmadı. Şimdide para talep ediyorlar. Tekrar ararlarsa yasal yollara başvuracağımı bildiririm. Şimdiden Şikayetvar' a teşekkür ederim.” 

 

“0850 811 09 9* numaralı telefondan arandım, almadığım asistanlık ücreti için ücret talep edildi. Geçen yıla ait 750 TL borcunuz var dediler. Bu hizmeti aldığımı hatırlamıyorum. Cayma bedeli 480 TL ücret nakit olarak kartımdan çekilip Samsung Galaxy S3 Mini cep telefonu hediye edeceklerini söylediler. Cayma bedeli verdikten sonra neden hediye yolluyorlar ? Ben zaten 480 TL verince telefonu almış olurum, hediye parası ödenir mi? Eğer şimdi onaylamazsam 98 TL'lik taksitlerle 1500 TL kartımdan kesileceğini söylediler. Ne borcu ne de böyle bir hizmeti kabul ediyorum zaten hiç kullanmadım.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim