Öğretmen Diyarı

Dogum gününüze göre renkler ve özellikleri:
 

25 Haziran – 4 Temmuz Kirmizi

5 Temmuz – 14 Temmuz Turuncu

15 Temmuz – 25 Temmuz Sari

26 Temmuz – 4 Agustos Pembe

5 Agustos – 13 Agustos Mavi

14 Agustos – 23 Agustos Yesil

24 Agustos – 2 Eylül Kahve

3 Eylül – 12 Eylül Turkuaz

13 Eylül -22 Eylül Bej

23 Eylül Zeytin Yesili

24 Eylül – 3 Ekim Mor

4 Ekim – 13 Ekim Lacivert

14 Ekim – 23 Ekim Gümüs

24 Ekim – 11 Kasim Beyaz

12 Kasim – 21 Kasim Altin

22 Kasim – 1 Aralik Krem

2 Aralik – 11 Aralik Gri

12 Aralik – 21 Aralik Kestane

22 Aralik Nefti

23 Aralik – 1 Ocak Kirmizi

2 Ocak – 11 Ocak Turuncu

12 Ocak – 24 Ocak Sari

25 Ocak – 3 Subat Pembe

4 Subat – 8 Subat Mavi

9 Subat – 18 Subat Yesil

19 Subat – 28 Subat Kahve

1 Mart – 10 Mart Turkuaz

11 Mart – 20 Mart Bej

21 Mart Siyah

22 Mart – 31 Mart Mor

1 Nisan – 10 Nisan Lacivert

11 Nisan – 20 Nisan Gümüs

21 Nisan – 30 Nisan Beyaz

1 Mayis – 14 Mayis Mavi

15 Mayis – 24 Mayis Altin

25 Mayis – 3 Haziran Krem

4 Haziran – 13 Haziran Gri

14 Haziran – 23 Haziran Kestane

24 Haziran Gri

KIRMIZI

Sirin ve sevgi doludur. Her zaman asik olmasini sever. Genellikle neseli ve haraketlidir, ama arada mutsuz odugu anlar da yok degildir.Insanlarla iyi iliskiler kurar, çekingenlik yapmaz.

TURUNCU

Sorumlulugu ve uyumlu iliskiler kurmayi sever. Bir seye ulasmak için çok çalisir, rekabetçidir. Arkadaslik konusunda kimseye güvenmez, ancak dogru insani bulunca ona sonsuza kadar güvenebilir.

SARI

Abartisiz, müsfik, cömert ve tatli bir tiptir. Insanlara güvenir, iliskilerde önder olma ruhuna sahiptir. Asla altta olmayi sevmez. Baskalari için karar vermeye bayilir. Romantik bir ask arar.

PEMBE

Her zaman yapabileceginin en iyisini yapmaya çalisir. Diger insanlari korumayi ve anlara yardim etmeyi sever. Ancak zaman zaman olumsuz düsüncelere sahiptir. Masallardaki gibi bir ask ister

MAVI

Kendine fazla güvenmeyen, gerektigi zaman cesur olabilen bir yapiya sahiptir. Artistik bir dogasi vardir ve asik olmayi sever. Kalbinin sesini dinlemek yerine mantigini kullanmayi tercih eder.

YESIL

Her ortama ayak uydurur, kolaylikla yeni insanlarla tanisir. Zarif, lüksü seven, kendine güvenen, sagligina düskün kararli , sabirsiz ve baskalarini yönlendiren bir tiptir. Hayatinin tek ve gerçek askini bekler

KAHVE

Haraketli ve sportiftir.Baskalarini kendine yaklastirmaz, kimseyle kolay kolay yakinlik kurmaz, kuramaz. Ancak buna ragmen çabuk asik olur. Atesi de çabuk söner. Ideal olani bulana kadar da arayisini sürdürür

TURKUAZ

Duygulari aniden ve kolay degisebilir. Genellikle yalnizdir. Seyahat etmeyi sever.Sadik ve iyi bir dinleyicidir, fakat anlatilanlara kolay inanir. Aski bulmak ona göre zordur, ask yüzünden çok kolay incinebilir.

BEJ

Sakindir, ama hemen strese girebilir. Iliskilerinde kiskançtir, küçük seylerden mizmizlanir. Sezgileri güçlüdür ve çaliskandir, bencilligi hiç sevmez. Ayrica merhametlidir. Arkadaslari için her türlü fedakarligi yapar.

SIYAH

Saglam yaratilisli, cesur , güçlü , bagimsiz ve giriskendir. Acima duygusu pek yoktur. Bir karar almadan evvel, uzunca bir süre düsünür, ayaklarini yere saglam basar. Aski da farkli yasamayi sever

ZEYTIN YESILI

Sakin ve yumusak mizaçlidir.Siddeti sevmez, kavgadan her zaman uzak durur. Yerine göre davranmasini ve konusmasini iyi bilir. Hassas, nazik ve neselidir. Kiskançliktan hoslanmaz. Adalet duygusu gelismistir.

MOR

Gizemli, çekici, anlayisli, insanlari etkilemeyi seven asla bencil olmayan bir yapisi vardir. Arkadaslari arasinda oldukça popülerdir. Gününün nasil geçecegi belli olmaz; çünkü psikolojik durumu çok çabuk degisir

LACIVERT

Dikkat çakici, zevkli, yasamayi seven ve hayata bagli bir tiptir.Genellikle yaptigi ise konsantre olmakta güçlük çeker. Askta duygusal, hassas ve tutkulu olabilir. Birisine kizdigi zaman çok zor affeder.

GÜMÜS

Hayal gücü yüksektir. Bu yüzden orijinal fikirleriyle ünlüdür. Utangaç, hirsli, kendine güvenen ve yeni deneyimlere açik bir özelligi vardir. Kolay ögrenir. Çapkinliklari yüzünden ask hayati biraz karisiktir. gururlu

BEYAZ

Tutkulu ve hirslidir. Bu yüzden de çabuk kiskanir ve her seye kolay tepki veremez.Asil bir ruhu vardir, takdir etmeyi de bilir.Bazen kandini diger insanlardan farkli ve üstün görür.

ALTIN

Neyin dogru neyin yanlis oldugunu bilir. Neseli, adil ve disadönüktür. Insanlari etkilemeye çalismaz. Çok kolay huzursuzluga kapilir. Iliskilerinde hassastir, bu yüzden aradigini bulmakta güçlük çeker.

KREM

Yarisma ruhuna sahip ve sportiftir. Kaybetmeyi asla sevmez ve çogunlukla neselidir. Güvenilir ve disa dönüktür. Aski dikkatlice seçer , ancak çabuk asik olmaz. Dogrusunu bulmak için uzun süre beklemeyi tercih eder

GRI

Çekici, hayat dolu, dost canlisidir. Hayal gücü fazlasiyla yüksektir. Duygularini asla gizlemez, bazen bencil olur. Baskalarinin gününü aydinlatir,dogru sözü dogru yerde söyler.

KESTANE

Zeki, güçlü, bagimsiz ve ne yapacagini bilen biridir. Sosyal olmayi sever, ancak baskalarini düsünmeden kendi bildigini de yapmaktan kaçinmaz. Espriden anlar. Akilli ve pratik olmasina ragmen tembelligi de sever.

NEFTI

Zevklidir , görünüsüne çok önem verir, materyalist de denebilir. Hayati ve kariyeri için çok düzenli çalisir. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Liderlik , ruhunda vardir. Arkadas edinmekte üstüne yoktur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim