Öğretmen Diyarı

Doğduğunuz ay ruh halinizi nasıl etkiliyor?

Eğer burcunuzun karakterinizi şekillendirdiğini düşünüyorsanız, doğduğunuz ayın ruh halinizi nasıl etkilediğini de düşünebilirsiniz!

 

Doğum tarihleri ve mevsimler üzerine yapılan bir araştırmada yılın hangi döneminde doğduğunuz,dopamin ve serotonin gibi insanların ruh halini değiştiren çeşitli sinir taşıyıcılarını etkiliyor.

 

Ruh halinizi doğduğunuz mevsime bağlamadan önce bunun bilimsel bir gerçeklik değil, yalnızca bir rastlantı olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Psikiyatrist Howard L. Forman,  “Doğduğunuz ay kaderinizi belirlemez, yalnızca hangi ruh haline yatkın olacağınızı etkiler.” diyor.

 

Bulgaristan’da 300 üniversite öğrencisi üzerinde yapılan bir araştırmada yazın doğan kişilerin  mutluluk ve mutsuzluk duyguları arasında daha hızlı geçişler yaşamaya yatkın olduğu ortaya çıktı. Ayrıca ilkbahar ve yaz aylarında doğanlar daha pozitif, neşeli ve hareketli tavırlar sergiliyor.

 

Aynı çalışmada kış aylarında doğan kişilerin sonbaharda doğanlara göre depresyona daha meyilli olduğu ortaya çıktı. Fakat kışın doğan bebekler depresyona meyilli olsalar da, diğer aylarda doğan kişilere göre daha az agresifler. Kışın doğan kişiler öfkeli ve sinirli davranışları oldukça az sergiliyor.

 

Numerolog Lloyd Strayhorn,  sembolik olarak yaz ve ilkbaharın yaşamın başlangıcını,  kış ve sonbaharın ise yaşamın sonunu temsil ettiğini ve kişilerin karakterlerinin bunlarla alakalı olabileceğini iddia etti.

 

Psikolojik danışman Suzanne Strisower, tüm belirtilerin derin bir bilinç seviyesini yansıttığını ve doğduğunuz ayın karakter eğilimlerinizle bağlantılı olduğunu açıkladı.

 

Peki doğduğunuz ayın etkilerinin üstesinden gelebilir misiniz? Tabii ki evet!

 

Birçok kişi kontrol edemediği şeyleri bakış  kendi açılarına uygun bir şekilde değerlendiriyor. Doğduğunuz ayın etkilerini kabul etmeyip farklı bir kişilik geliştirmek için çabalamak,  içinde bulunduğunuz durumun kontrolünü ele almaktan mahrum eden şeyleri değiştirmek için harika bir yöntem!

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol