Öğretmen Diyarı

Dikkat çeken kişilerin 13 Özelliği

Aşağıda bu kişilerin üzerimizde büyük etki yapan davranışlarına bir göz attık:


Aşağıda bu kişilerin üzerimizde büyük etki yapan davranışlarına bir göz attık:

Bazen etrafımızdaki herkesin gizli bir planı var gibi gelir. Size nasıl olduğunuzu soran ve verdiğiniz cevapla ilgilenen birisiyle tanışmak güzeldir.

 

Erken kalkanlar günün ilk birkaç saatinde diğer insanların tüm gün yaptıklarını yaparlar. Bu da onlar hakkında bize epeyce bilgi verir.

 

Bir insandaki en önemli karakteristiklerden bir de sempatikliktir. Pek ortak noktanız olmasa da, eğer birisi sempatikse sizi kendine çekiverir. Sempatik birisinin yanında insanlar kendilerini rahat hissederler.

 

Birisisin kendisine güvenip güvenmediğini odaya giriş tarzlarından ya da tanıştığınızda doğrudan gözlerinize bakışlarından anlarsınız.

 

Gerçeği söylemek gerekirse, ilgi çekmek için odadaki en gürültücü ya da en büyük kişilik olmanıza gerekmez. Bazen arka planda kalıp kendinizi olarak kalmak da ilgi çekmeye yeter.

 

Adınızı hatırlayan biri, elinizde olmadan sizi etkiler.  “hafızam kötüdür” ya da “çok fazla insanla tanışıyorum” gibi bahaneler sadece kıvırma yöntemidir.  Birisinin adını hatırlıyorsanız aynı zamanda o kişiyle bir bağ kurdunuz demektir.

 

Tanıdığınız birine karşı doğru şeyleri söylemek ve doğru davranmak kolaydır. Asıl etkileyici olan tanımadığınız birisine karşı kibar olmaktır.

 

Hata yaptığını kabul etmek önemlidir. İnsanlar bazen suçu başkasına yüklerler ya da mazeret üretirler. Özür dileme ya da bir hataya sahip çıkabilme yeteneği belirli bir olgunluk gerektirir. Bu da saygınlık demektir.

 

Çok seyahat eden birisi genellikle bilgi ve görgü açısından geniştir. Başka kültürlere karşı açık olmak aynı zamanda açık görüşlü de olduğunuzu gösterir.

 

Hayatınızda her şey yolundayken başkalarına olumlu olmayı söylemek kolaydır. Zor durumda iken de umut ışığını görebilen kişi başkalarına öğütlediğini hayatında uygulayabiliyor demektir

 

Okulda herkes en azından flütle haşır neşir olur ama pek azı gerçek anlamda bir enstrüman çalabilir. Enstrüman çalabilen birisi disiplinli ve yaratıcı demektir.

 

Bazen en iyi politika mütevazı olmaktan geçer. Sizin hayran olduğunuz bir şeye pek de önemsemeyen birisi sizi etkileyebilir. Bu insanlar karşılık beklemeden verirler ve ilgi odağı olmayı sevmezler.

 

Yabancı dil konuşmak her zaman etkileyici yetenektir. İletişim konusunda çeşitlilik gösterebilmek çok fazla işinize yarayacaktır.

 

 Kaynak: http://bilgist.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol