Öğretmen Diyarı

Dikkat! Biz değil bilim söylüyor: 30 yaşından sonra sakın evlenmeyin!

Yapılan yeni bir araştırma 32 yaşından sonra evlenenlerde boşanma oranının daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

Utah Üniversitesi’nden sosyolog Nichola Wolfinger’in yaptığı araştırmada geç evlenenenelerin evliliklerinin çok uzun sürmediği ve özellikle son 20 yılda bu çiftlerde boşanma oranının hızla yükseldiği ortaya çıkarıldı.

Evliliği uzun sürenlerin ise erken yaşta evlendiğini ya da 45 yaş sonrasında birbirini bulan aşıklardan çıktığını belirtti.
Erken yaşta birlikte olan çiftlerin beraber büyüdüğünü ve bu sayede iletişimlerinin daha güçlü olduğu belirten sosyolog, bu sayede her iki tarafın da birbirine daha kolay uyum sağladığını dile getirdi.,

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
S.bulut. 10 ay önce

Kesinlikle katılmıyorum..bu yaşla ilgili birşey değil..insanların tahammülsüzlüğü..evliliğe olan saygı ve sadakatle alakalı..sadece benim çevremde 3 çift tanıyorum 20 30 yıl arası evli fakat boşandılar..çok erken evliliklerde de eşler birbirinden sıkılabiliyo ve yeni arayışlara girişebiliyo..bu iş nasip kısmet biraz da..gerçekten evlenmek isteyip evlenemeyeler ne yapsın peki..acımasızca bir tespit bence

Avatar
Meltem Kartal 6 ay önce

Bu son derece saçma bir tespit.Aksine, 30 yaş sonrası evlilikler daha sağlıklı. İş, kariyer ve kişilik yerini bulmuş oluyor. Sevgi saygı ve güven de varsa başka şeye gerek kalmıyor.

Avatar
F.kaya 5 ay önce

30 yaşında evlendim..çok mutluyum iyi giden bi evliliğim var.Rabbim herkese de nasip etsin

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim