Öğretmen Diyarı

Demlikte Kalan Çayın Mucizeleri


Çünkü... Saçınız mat mı? Saçınızı şampuanladıktan sonra son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Şaçlarınızın nasıl güzel ışıldadığına inanamayacaksınız.

Ayağınız mı kokuyor? Ilık çay dolu bir leğene ayaklarınızı daldırın ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Boğaz ağrılarında, çay posalarını süzüp, soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanın.

Cildiniz çok mu yağlı? Banyodan çıkmadan evvel son su olarak bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, çünkü bu işlem balsam vazifesi görür. Derideki yaraların temizlenmesi: Çayı, derinizdeki yaraların temizlenmesi ve antibiyotik tesiri göstermesi için pamukla tatbik ederek kullanabilirsiniz.

Eliniz balık, soğan mı kokuyor? Balık ayıkladınız, ellerinizi sabunla yıkadınız ve hâlâ balık kokuyor veya soğan soydunuz, soğan kokuyor. İşte kurtarıcınız yine çaydır. Elinizi demli çayla yıkayın.

Gözünüz çapak mı yapıyor? Kaynamış çayı bir tasa koyup, buharı gözünüze gelecek biçimde başınızı üstüne getirin veya ılık çaya batırılmış pamuğu gözlerinize ve etrafına tatbik edin. Bir müddet sonra çapaktan eser kalmayacaktır.

Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız? İlacı gene demlikteki çaydır. Ağzınızı günde üç defa çalkalayın, diliniz dokuz yerine üç günde iyileşecektir.

Buzdolabınız koku mu yapıyor? Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol