Öğretmen Diyarı

Daha Çekici Bir Görünüşe Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Kadınlar için en değer verdikleri unsur kendi bedenleridir. Bizler de bunun için sıklıkla uygulayacağınız bir takım ipuçlarıyla daha güzel bir cilt ve daha iyi görünümlü bir bedene sahip olabilmeniz amacıyla, birkaç ipucu vermeyi uygun gördük. Bizim açımızdan bakıldığında ilk dikkat unsur parlak bir cilde sahip olmaktır. Hatta bizler buna sahip olabilmek için kozmetik ürünlerine büyük oranda bütçe ayırırız. Yüz bölgesi, bacaklarımız, göğüslerimiz ve kalçamız bizim için dışarıdan bakıldığında en dikkat çeken bölgelerimizi oluşturmaktadır. Özellikle yüz ve saç bakımı daha çekici bir görünüşe sahip olmamız açısından büyük önem arz etmektedir. Kısacası baştan aşağı daha çekici bir görünüşe sahip olabilmeniz için aşağıdaki uyarıları dikkatle okuyup uygulamanızı önermekteyiz.


Saç Bakımı

Hangi renkte saçlara sahip olursanız olun daha genç ve çekici görünmek için periyodik bakımlarını yaptırmak zorundayız. Kuaförlere yüzlerce lira vermek elbetteki çok arzu ettiğimiz bir durum değil, bunun için aşağıdaki önerileri uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Her akşam mutlaka ılık su ile saçlarımızı yıkayalım. Her gün düzenli yıkanan saçlar gün boyunca güneş ışığı ve tozların verdiği yıpratıcı etkiyi minimum seviyeye indirecektir. Özellikle saçlarınızı yıkarken saç derisine yapacağınız kısa süreli masaj, sinir uçlarını uyaracak ve saç dökülmelerine karşı savaşacaktır.

Saç teliniz ister kalın, ister ince olsun; her duştan önce bir bardak suyun içerisine sıkacağınız yarım limon ve 2 tatlı kaşığı zeytin yağı karışımını yarım saat boyunca saçlarınıza sürmek koşuluyla saç derinize uygulamanız daha parlak ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Saçlarınıza parfüm ve deodorant sıkmamaya özen gösteriniz. Deodorant ve parfüm içeriğinde bulunan alkol ve baz kimyasallar saçlarınızın en büyük düşmanıdır. Bazı kadınlar daha kalıcı olması nedeniyle saçlarının ense bölümüne parfüm sıkmayı tercih etmektedir. Yapılan araştırmalara göre saç diplerine sıkılan parfüm ilgili bölgedeki saç dokusunu ve gözenekleri deforme etmektedir.

Cilt Bakımı

Farklı cilt türlerine göre kozmetik tercihiniz de farklılaşsa da aşağıdaki tavsiyeler tüm cilt türleri için geçerlidir. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilmeniz için dikkat etmeniz gereken en önemli olgu dengeli ve düzenli beslenmektir. Tükettiğiniz besinler cildinize o kadar çok etki etmektedir ki; parlak ya da mat bir cilt görüntüsüne sahip olmanızın en büyük sebebi düzenli ve dengeli beslenmemenizdir.


Yüz bölgenizde kesinlikle makyaj bırakmayın. Makyajın olumsuz etkilerini bilmeyen yoktur. Bu nedenle mümkün olduğunca makyajdan uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer makyaj yapmanız gerekiyorsa; makyajınızı temizlemeden uyumamanız cilt güzelliğiniz açısından önemlidir.

Koruyucu, nemlendirici, parlatıcı kozmetik ürünlerini tercih etmektense bu etkiyi yaratan doğal ve organik ürünleri kullanmanız çok önemlidir. Örneğin nemlendirici bir krem kullanmaktansa akşam işten döndükten sonra salatalık kabuklarını cildinize koymanız ya da rendelediğiniz bir salatalıktan içerisine limon eklemek suretiyle hızlı bir maske hazırlamanız daha etkili ve kalıcı bir nemlendirme etkisi yaratacaktır. Ayrıca limon cildinizin parlak görünmesine de yardımcı olur.

Sivilce ve akneleriniz için profesyonel yardım alın. Özellikle cilt üzerindeki lekeler de dahil olmak üzere sivilce ve akneleriniz için mutlaka bir cilt uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz. Vücut Bakımı

Gençlik ve çekiciliğin en önemli unsuru olan vücudunuz şayet bakımsız kalırsa çekiciliğiniz de o ölçüde kaybolacaktır. Size uygun bir diyet programı belirlemeniz vücut bakımınız için gerekliyken, beslenmenize dikkat etmeniz de sıkı bir vücuda sahip olmanız için olmazsa olmazlardandır. Vücut bakımıyla ve diyet çeşitleri ile ilgili kategorilerimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Tabi tüm bunların yanında giyiminize özen göstermeniz de daha çekici görünmenizi sağlayacaktır.

©Kadının Kitabı 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol