Öğretmen Diyarı

ÇÖP KUTUSU TESTİ

Bugünlere biraz dalgınsınız. Sokakta bambaşka şeyler düşünerek yürürkenbirden bir çöp tenekesine çarpıp devirdiniz. Kapağın altından yola neler döküldü?


Lütfen soruya konsantre olarak ve ilk aklınıza gelen cevabı verin.
Cevaplar :

1- Hiçbir şey, teneke boştu

2- Bir yığın torbalanmamış çöp yola saçıldı.

3- Elma koçanları, tavuk kemikleri ve başka yemek artıkları.

4- Gayet güzel bağlanmış siyah bir çöp torbası.


(Değerlendirme aşağıdadır)


Değerlendirme :
Bir çöp tenekesi devirdiniz, atılması için düzgün bir şekilde toplanmış ve üstü örtülmüş bir şeyi dünyanın gözleri önüne serdiniz. Çöp tenekesinin içinde olduğunu düşündüğünüz şeyler sizin dış dünyadan saklamaya çalıştığınız şeylerdir.


1. Bu cevabı veren kişiler hayatlarını ortaya sermeden ya da olduklarından başka görünmeden yaşarlar. İçleri neyse dışları da odur. Çekiciliklerini saf dürüstlüklerine borçludurlar.


2. Tenekenin içinin torbalanmamış çöple dolu olduğunu söyleyenler dış dünyaya karsı açık bir görünüm sergileseler de aslında içleri ifade edemedikleri duygularla doludur. Bu duyguları sadece genel bir sıkıntı olarak hissederler ama eğer düşünürlerse gerçekten hissettiklerini söyleyecekleri yerler olduğunu fark edeceklerdir.


3. Bir yığın mutfak artığı hayal edenler iştahlarını ve yemeğe karşı doğal isteklerini bastıran kişilerdir. Belki de diyet yapıyorsunuz ya da yemekten kısarak para arttırmaya çalışıyorsunuz, dahası belki de kilolarınız size sıkıntı veriyor. Şartlarınız her ne ise bu sizi etkiliyor. Fazla abartmaya gerek yok ve arkadaşlarınızla güzel anlar geçirmek size iyi gelecek.


4. Gayet güzel bağlanmış siyah bir çöp torbası hayal etmiş olanların kendilerini kontrol duyguları çok gelişmiştir. Siz zayıflık göstermekten ya da şikayet etmekten nefret edersiniz çünkü gururunuz buna izin vermez. Ama başkalarının neler hissettiğinizi bilmesi, zayıflık belirtisi değildir. İpleri biraz gevşetin de o çöpler kokmaya başlamadan önce içeriye birazcık hava girsin.

Anahtar Kelimeler:
çöp kutusu testi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim