Öğretmen Diyarı

Çin burcuna göre özellikleriniz

Nasıl bir evde rahat edersiniz?  Sade, şatafatlı, gösterişli… Kimi koyu renklerin ağırlığını, kimi sade ve titizliği simgeleyen açık tonları tercih eder. Kimi klasik, kimi modern dokunuşlar arar.

Herkes karakterindeki gizemi evine yansıtır. Bakalım burçlar sizin için ne söylüyor ?

4 ŞUBAT'TAN ÖNCE DOĞANLAR DOĞUM YILINI BİR YIL EKSİLTSİN!

FARE : Zeki, büyüleyici, içten,sosyal ve uyumlu olan fare insanının evinde mutlaka geniş bir kütüphane ve çalışma odası bulunur. Genellikle nar kırmızı tonlarını tercih eder.

ÖKÜZ : Sabırlı, muhafazakar, inatçı ve güvenilir olan öküz burçları daha çok klasik çizgide bir tarz seçer. Birkaç modern parça bulundursa da genelde klasikten vazgeçmezler.

KAPLAN : Talihli, cesur, yaşamı seven, değişime açık ve dinamik bir hayatı olan kaplanların tercihi güzel olan her şeye açık olmak. Tercih ettiği tarz dinamik, canlı biraz gösterişli ama abartıdan uzak…

TAVŞAN : Cömert, kibar, sanatkar,duyarlı, sakin ve müzik sever bir kişi olan tavşan, gri gibi ağırlığı olan renklerle birlikte kullanılan soft renklere aşık. Mutlaka evlerinin bir köşesinde müzik aleti olan tavşanlar sakin bir tarzı seçer.

EJDERHA : Enerjik, kuvvetli, başarılı, yetenekli olan ejderha insanı çok para harcaması ile ünlüdür. Lüks ev tercih eder ve bundan dolayı da para harcamaktan çekinmez.

YILAN : Akıllı, esrarlı, inatçı ve anlaşılması zor olan yılan insanı da lüks sever. Kendine güveni yüksek olduğu için evi için seçtiği parçalar özel ve ilginçtir.

AT : Güleryüzlü, gözüpek, maceracı, özgürlükçüdür. Gösteriş sevmez rahat bir tarzı tercih eder. Bunun yanında koyu renkler kullanmaktan çekinmez.

KOYUN/KEÇİ : İyiliksever, hassas, dingin, hayal dünyası geniş olan koyun insanı sakin ve sade bir tarz seçer. Yeşil ve tonları onlar için sakinlik yaratan tonlardır.

MAYMUN : Zeki, açıkgöz, etkileyici ve meraklı olan maymunlar doğa hayranıdır. Bahçeli evleri tercih ederler. Antika ve modern parçaları bir arada kullanmak onları mutlu eder. Sarı tonları severler.

HOROZ : Hoşsohbet, ilginç ve partiler yapmaktan hoşlanan horozlar teras ve bahçede vakit geçirmekten keyif alırlar. Daha çok bahçe mobilyalarına özen gösteren horozlar mor renkleri sever.

KÖPEK : Dürüst, zeki, şefkatli, rahat olan köpek burçlarının grisi yoktur. Hayat  ya beyazdır ya siyah. Bu tutucu tavrını evindeki dekorasyonda da gösterir. Klasik bir tarzda siyah ve beyaz dekorasyon onlar için idealdir.

DOMUZ : Neşeli, keyfine düşkün, iyi huylu ve güleryüzlü olan domuz burçları mor ve turuncu tonlarını sever. Belirgin bir dekorasyon tarzında ısrarcı değildir yeter ki uyumlu ve rahat olsun.

Keyifli bir ay olsun.

Dilek Demirci

İç Mekan Tasarımcısı & Feng Shui Uzmanı

 

Kaynak:elmaelma.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim