Öğretmen Diyarı

Çin Astrolojisine göre 2014\'te Dünya Ve Türkiye

2014’ün en dikkat çekici temalarının başında tüm dünyada etkili olacak Global Ekonomik kriz! Krizden en çok etkilenecek ülke ise Çin! Dünya ekonomisin de 21 Mayısa kadar yaşanacak ani değişimler krizi daha da zor bir hale getirebilir.

Çin Astrolojisine göre 31 Ocak 2014 ile başlayacak At yılının güçlü etkileri altında ekonomik durumunda değişiklik olmayacak bir ülkenin olması neredeyse imkansızdır. Gökyüzü; Hisse senedi piyasaları, Para birimlerinde hızlı yükseliş ve düşüşlerin dalgalanması finansal her şeyde genel bir kaos’un yaşanabileceğine işaret etmekte.

Tüm dünyada Finansal krize bağlı çatışmalar yaşanabilir. Ekonomik açıdan gelişmekte olan ülkeler olarak değerledirilen ülkelerden Mısır, Türkiye, Brezilya ve Hindistan’ın dahil olduğu gurupta ekonomide iyileşmeler yaşanabilir. Ancak adil olmayan gelir dağılımı sebebi ile hükümetler ve halklar arasında protestolar sıklıkla gündeme gelebilir.

Tahta At yılı olan 2014 yılında dünya çok hızlı bir değişimin içine daha doğrusu kural tanımazlığın getireceği sarsıcı gelişmelerle dolu bir yıla giriyor..


ABD ve Almanya’da yaşanacak istihbarat örgütleri ile ilgili gizli konuların ortaya çıkması iki ülke lideri ve diğer dünya liderleri arasında görüş ayrılıkları ve gerginlikleri beraberinde getirecek.

 

Hindistan ve Pakistan arasında gerginlikler Şubat sonunda daha kritik bir hal alabilir. İran ve Suriye arasında ki sorunlar ise daha şiddetli bir boyuta ulaşabilir bahsettiğimiz 4 ülke biyolojik ve kimyasal silah kullanımına bağlı olarak toplumsal sağlık ile ilgili ciddi sıkıntılarıyla dünya gündemine sarsıcı bir şekilde oturabilir.

“Dünya siyasetindeki hareketlilik devam edecek”

2014 yılında gerçekleşmeyecek olmakla birlikte 3ncü Dünya savaşının ağırlıklı olarak biyolojik silahlarla geçeceğini de belirtmek isterim. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2014 boyunca dünya siyasetinde ki hareketlilik daha sert ve etkili bir şekilde devam edecek gibi görünüyor. Hükümet ve yönetimler ile ilgili beklenmedik gelişmeler yeni yapılanmalar için verilecek şiddetli mücadeleler sürecin yansımaları arasında. Sanatçılar ve toplumsal barışı simgeleyen kişiler gençler siyasi konularda aktif bir şekilde yer alabilir seslerini güçlü bir şekilde dünyaya yansıtabilirler.


Salgın hastalıklar tüm dünyada artış gösterecek”

Diğer bir etkide tüm dünyada etkili olacak salgın hastalıklarda artış ve hızla yayılacak olması bu anlamda yeni arayışları ve tıpta önemli gelişmeleri de beraberinde getirebilir. İklimsel değişiklik hava taşıtlarında gerçekleşecek kazalar Özellikle havadan ve sudan gelecek zararlar ve tüm dünyada etkili olacak depremler ve doğa olayları ile zorlayıcı mücadele gerektiren bir sürecin içerisindeyiz…

TÜRKİYE 2014

Batı Vedic ‘’Hint’ ve Çin Astrolojisine göre incelediğim Türkiye haritasında tüm astroloji sistemleri 2014’te Türkiye’de; Liderleri hükümeti yönetimi ve halkı ilgilendiren konularda yaşanacak gerginliklerin daha da yükseleceği bir yıla işaret etmekte.

Sayın Başbakan Çin Zodyak'ta burcu Ağaç elementli At burcudur. Çin Astrolojisine göre 31 Ocak 2014 Yılında da Ağaç elementli At yılı yaşanacak. Çin astrolojisinde At yılı kişisi kendi burcunun yılında çok fazla zorlanır. Hemen hemen her konuda felaketle karşılaşabilirler. Hatta aile hayatları bile bir felakete uğrayabilir. Son derece sakin kalınması önemli kararları alırken dikkatli davranılması sağ duyuyu elden bırakmadan hareket edilmesi gereken hatta kararların alınmasını bir sonraki yıla ertelemesi gereken bir dönem. Özellikle Doğum gününün akabinde etkili olmaya başlayacak sert gezegen etkileri ile Şubat Mart aylarında Başbakanın sağlığı ile ilgili konularda çok daha fazla dikkatli olması gerekli.

Bu tarihten itibaren ülkeyi yöneten liderlerin sık sık değişmesi ile karşı karşıya kalabiliriz. Ülkemizde Mayıs ayına kadar ekonomik dalgalanmalar belirsizliklere kısa sureli ama etkili krizlere neden olabilir. Tüm dünyayı saracak global ekonomideki sarsıcı gelişmelerden en az zararla etkileneceğimizi’de söylemeliyim.

Mart Nisan ve Temmuz ayları pek çok olaya ve doğa felaketlerine yol açacak kadar riskli etkileri barındırmakta. 15 Nisan 2014 te başlayıp Temmuz sonuna kadar devam edecek Gizli örgüt ve yapılanmaların etnik kökenli grupların terörist saldırılarının yaşanabileceği yıkıcı enerjilerin hakim olduğu bir süreç.

“Milli duygularımızın fazlası ile önem kazanacağı bir yıl”

Gökyüzü Etnik köken ayrılıklarına bağlı silahlı çatışmalar halkı hedef alacak şekilde saldırılarla karşı karşıya kalabileceğimiz konusunda uyarıcı. Milli duyguların fazlası ile önem kazanacağı ve genç nesilin ülkesine olan bağlılığını canı pahasına ortaya koymaktan çekinmeden hareket edeceği oldukça sancılı ve sarsıcı etkilere sahip bir dönem!

Ayrıca tüm dünyada teşhis konulmakta zorlanılan salgın hastalıklar ülkemizde de baş gösterebilir ve sağlıkla ilgili konularda kısa sureli bir kaosu deneyimleyebiliriz. Türkiye için komşu ülkelerle yaşadığımız sorunların üzerine iç kaosun başlaması zaten zor olan süreci daha da içinden çıkılmaz bir hale büründürebilir ve bu olayların akabinde özellikle

19 Eylül 21 Kasım tarihleri dikkat edilmesi gereken hassasiyetin çok yüksek olduğu bir zaman dilimi. Yaşanan gerginlikler ve değişen yönetim tarzı halkın ve ülkede iç güvenliğin sağlanması adına; Askeri hukukla kısa bir süre yönetilme durumu ile karşı karşıya kalabiliriz.

 

2014-2015 haritaları İç ve Dış düşmanların yoğun saldırıları ile karşı karşıya kalacağımıza işaret etmekte. Türkiye 03 Kasım 2013 te Akrep burcunda gerçekleşen Yüzyılın en büyük Güneş tutulmasının akabinde sarsıcı gelişmelerle karşılaşacağını 03 Kasım 2013 tarihli yazımda ayrıntıları ile sizlerle paylaşmıştım. Unutmamak gerekir’ki Astroloji benzerlik yasasından faydalanır. Tarihi incelediğimizde sabit burçlarda gerçekleşen tutulmaların dünya çapında sarsıcı olaylara neden olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır.Tutulma enerjisi ile başlayan bu süreç ülkemiz için yeniden yapılanmayı büyük bir sıkıntıdan kurulup 2 sene sürecek sancılı yavaş ama doğru şekilde ilerleyen iyileşen yeni bir yapılanmayı’ da beraberinde getirecektir….

Kutsal ve İnsani değerlerimize sahip çıkmamız hırs ve egonun esiri olmadan hareket etmemiz gereken hassas bir yıl….

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun….

Astrolog Şenay Yangel - Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim