Öğretmen Diyarı Öğretmen Diyarı

Çilli Diye Dalga Geçilen Çocuğun Hayatını Bir Fotoğrafçı Bakın NASIL Değiştirdi.
 Dünyada az sayıda kızıl var. Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre dünyada sadece %2 oranında kızıl var. Belki de bu yüzden kızıllar hakkında çeşitli teoriler ortaya atılıyor.
İnsanlık tarihi boyunca, insanlar kızılları vampir, cadı, şeytan gibi benzetmelerle tasvir ettiler. Maalesef, benzer tasvirler günümüzde hala yer alıyor. 2016 yılında olmamıza rağmen, kızıl ve çilli çocuklarla dalga geçiliyor.

Bunlardan son derece rahatsız olan fotoğrafçı Brock Elbank, kızıl ve çilli insanların portlerinin yer aldığı bir fotoğraf albümü oluşturdu. Elbank projesiyle, kızıl ve çillileri garip ve çirkin bulanların, aslında onların sıra dışı güzelliklere sahip kişiler olduklarına ikna etmeye çalışıyor. Suratı tamamen çil ile kaplı olan kişilere az rastlanıyor. İşte tam da bu yüzden onların nadir güzelliklerini anlamamız gerekiyor.

Elbank, BBC’ye şunları söyledi: “Kızıl ve çillilerden sayısız emailler alıyorum. Bana küçükken okulda ne kadar zorlandıklarını anlatıyorlar. Ancak söylediklerine göre artık hepsi kendilerini seviyor ve bununla yaşamayı öğrenmişler. İnsanların, onları neden sevmediğine anlam veremiyorum. Sıradışı insanları seviyorum. Dikkat çeken insanları seviyorum. Ne kadar göze batıyorlarsa, o kadar güzeller benim için.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol