Çift Çöpte 2 Çocuk Buldu – 48 Saat Sonra Çocukların Annesi Kapılarını Çaldı
Florida’nın Paso ilçesinde yaşayan Mark Purcell, çöp poşetlerinin üstüne bırakılmış, biri 7 aylık diğeri ise iki yaşında iki çocuk buldu. Adam, gözlerine inanamadı.

İki çocuğun da vücudu kirliydi ve altlarında sadece bez vardı. Daha sonra iki çocuğun kardeş olduğu, ailelerinin ise evsiz oldukları ve ormanın içindeki bir çatırda yaşadıkları öğrenildi.

Bölgenin papazı Ronnie Stewart ve eşi Krystal, kilisedeki ücretsiz akşam yemeklerine gelen ve bebeklerin ebeveynleri olan çifti tanıyordu. Mark, bulduğu iki çocuğu papazın yanına götürdü. Papaz da eşiyle beraber çocukları yanına alarak önce güzelce yıkadı sonra da yemek yedirdi.

Daha sonra olacaklardan haberleri yoktu.Fotoğraf: GoFundMe
Papaz ve eşi, Fox13’e “O gün kilisedeki görevimiz sona ermişti ve eve dönüyorduk. Kucaklarında iki çocuk olan bir çift yanlarında sosyal hizmet görevlisi ile yanımıza geldi. Çift bize, “Geçici süreliğine çocuklarımıza bakabilir misiniz? Yoksa, devlet çocuklarımızı elimizden alacak’ dedi. Biz de buna göz yumamayacağımızdan çocukları yanımıza aldık” dedi.


Fotoğraf: GoFundMe
Çocuklara bir geceliğine bakmaya karar verseler de, bu süre bir günden beş güne uzadı. Çiftin üç çocuğu olmasına rağmen iki çocuğu da yanına yaşatmaya karar verdi.


Fotoğraf: GoFundMe
Stewart ailesi, kalplerinin sesini dinledi. Biyolojik aile, çocukların velayetini Stewart ailesine verdi.


Fotoğraf: GoFundMe
Çocukların velayeti geçici süreliğine Stewart ailesine verilse de, aile bir süre sonra çocukları ailelerine dahil etmeye karar verdi.

Çift, “Kendimizi değil bu iki çocuğu özel olarak görüyoruz. Ailemizin yeni üyeleri için çok heyecanlıyız” dedi.


Fotoğraf: GoFundMe
Stewart ailesi, çocukların bakımını karşılayabilmek için bir sosyal ağ kampanyası başlattı. Hedefleri 10.000 dolardı ancak bunun üç katı olan 30.000 dolar bağış yapıldı.


Fotoğraf: GoFundMe

Fotoğraf: GoFundMe
İşte Stewart ailesi ve yeni iki çocukları:


Umarız ki iyi yürekli aile, diğer insanlara da ilham kaynağı olur. Hikâyeyi paylaşmayı unutmayın.Kaynak: tr.newsner.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim