Öğretmen Diyarı

Ceset çiçeği açtı

Çiçeğin açışını görüntülemek isteyen gazeteciler iki gün başında beklediler. Gerçek adı "Amorphophallus Titanum" Danca'ya çevrildiği zaman “deforme olmuş penis" adında olan 190 cm. boyundaki dev çiçeğin cinsleri arasında dünyanın en büyüğü.

"KİMSE ZARAR VERMESİN DİYE GÜNLERDİR YANINDAYIM"


Çiçeğin bakıcısı Rasmus Kloster, şunları söyledi;

"Çiçeğe kimse zarar vermesin diye günlerdir yanında uyuyorum. Nihayet beklenen an geldi ve Cuma günü açtı. Açılışı sırasında çok büyük ilgi vardı. Çevresi gazetecilerle dolu olduğu için ziyaretçiler ancak gazeteciler gittikten sonra yaklaşabildiler. Gazetecilerin ve diğer ziyaretçilerin ilgisini anlamak mümkün çünkü çok ender görülen bir çiçek ve bazen açması için aradan 15 yıl geçmesi gerekebiliyor. Kokusu çok kötü. Tıpkı kokmuş bir et gibi ama şayet insanlar eksotik bir çiçek görmek istiyorlarsa o da şimdi"

15 BİN DANİMARKALI BOTANİK BAHÇEYİ ZİYARET EDİYOR

Çiçeği görmek için günde yaklaşık 15 bin Danimarkalı ve turist botanik bahçeyi ziyaret ediyor. Botanik bahçesi yetkilileri çiçeğin büyümesi ve açışını gösteren 1,1 dakikalık filmin görüntüsünün 10 gün aralıksız çekildiğini söylediler.haberbuketi.com

Anahtar Kelimeler:
ceset çiçeği açtı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol