Öğretmen Diyarı

Cep Telefonu Mağduru Olmayın!

Cep telefonu satışlarında kredi kartıyla taksit işlemlerine son veren Banka Düzenle ve Denetleme Kurumu (BDDK) 1 Şubat 2014’ten itibaren tüketiciler için yeni bir dönem başlatmış olacak. Bu uygulamayla taksit imkanından yararlanamayan tüketiciler, GSM operatörlerinin düzenlemiş olduğu kampanyalar başta olmak üzere çeşitli firmaların da düzenlediği kampanyalara yönelecek. Bu kampanyalara katılmadan önce tüketicilere gerekli bilgilendirme yapılmazsa, tek seferde ödeme yapmaktan kaçınan kullanıcılar çok daha büyük meblağlarla karşılabilir. 

Kredi kartı olmadığı için kampanyalardan yararlanarak cep telefonu satın alan ve mağdur olan tüketici şikayetleri şöyle: 


“Adıma Habersiz Hat Açılmış ve Kampanyalı Cihaz Alınmış!”

“Müşteri hizmetlerinden bir bayan arayarak 0000.. no'lu cep telefonun ödenmemiş son 2 dönem yaklaşık 340 TL borcu olduğunu belirtti. Ben de bu numaradan haberim olmadığını ve faturayı ödemeyeceğimi ilettim. Sonra öğrendim ki Nisan ayında cihaz kampanyalı şekilde adım adıma açılan hat ile alınmış. Ekime kadar fatura ödenmiş ve sonrasında ödeme yapılmamış. Bundan sonra da ödenmeyecek ve bana yansıtılacak. Kimlik bilgilerimi çalıp benden habersiz nasıl hat açabilirsiniz?”


“Aldığım Telefon Bozuk Çıktı İade Almadılar!”
“Operatörden kampanya kapsamında almış olduğumuz T 40 cep telefonu bozuk çıktı ve ertesi gün telefondan ve kampanyadan vazgeçmek istediğimizi belirttik. Cihazın sözleşmeli olarak alınmasından dolayı iade olamayacağını söylediler. 3 kez servise gönderdik ve sorunumuz giderilmedi. Ayrıca kullanmadığımız internet paketini de faturaya yansıtmışlar. 6 sayfalık sözleşmenin ücra bir köşesinde o da yazılıymış. Müşteri Hizmetlerini de defalarca aradık. Sonuca ulaşamadık.” 

“Cayma Bedelini Tek Seferde Ödememi İstiyorlar”
“GSM operatörümün cihaz kampanyasından yararlandım ve bir cep telefonu aldım faturama ek ödeme şeklinde ama daha sonra maddi durumum zorlaşınca cihaz kampanyasını iptal edip kredi kartımla taksitle öderim diye faturalı hattımı kapatmak istedim. Diğer gsm operatörlerinde bu mümkün olduğu halde tek kalemde yansıyan cihaz kampanyası cayma bedelini ödemem istendi ben de taksit yapılmasını istedim ama hiçbir şekilde yardımcı olunmadı”

“Cihaz Kampanyasında Haksız Ücret İstiyorlar!”

“24 ay 500 TL fatura taahhüde bulunarak 2 adet cep telefonu kampanyasından faydalandırıldım. Bize söylenen 24 ay boyunca faturanız 500 TL altına düşmez ise bu telefonlara hiç bir bedel ödemeyeceğimizdir söylendi. Şu an gelen faturada cep telefonu 11. taksiti altında 84 TL yansıtılmış olup bu bedeli 13 ay daha ödeyeceğimi söylemişlerdir. Bizimle konuşulan farklı uygulama farklı bu konuda açıklama istiyorum.”

 

Kaynak: http://www.sikayethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol