Öğretmen Diyarı

Burçların Olumlu ve Olumsuz Yanları

KOÇ: 

Koç kadını maceracı ve lider ruhludur. Girdiği ortamlarda dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanır. Verilen işi her zaman zamanında ve düzgün bir şekilde bitirir. Utangaç bir tavrı yoktur girdiği ortama ayak uydurabilir. Karşısına çıkan engellere takılmaz, onları aşmaya çalışır. Dürüst ve hazır cevaptır, kendisine ve sevdiklerine asla laf söyletmez. Lider ruhuna sahip olması bazen aşırıya kaçmasına neden olabilir. İstediği gibi gitmeyen bir durum sinirlenmesine ve saldırganlaşmasına neden olabilir.

 

BOĞA:

Boğa kadını pratik, güvenilir, kararlı, uyumlu ve tahammüllüdür. Bakımlı olmayı sever. İstediklerini yerine getirilmesini sağlar ve başkalarının duygusuna önem verir. Boğa kadınları için değerleri önemlidir, ama bu önemi bazen abartabilirler. İnatçılıkları ve her şeye alınmaları olumsuz yönlerindendir. Bazen kendine düşkünlüklerini abartabilirler ve bencilce hareket ederler.

 

İKİZLER:

İkizler kadını, çevrelerine canlılık katarlar. Uyumlu halleri, canlı ve sempatiklikleri ile girişkenlikleri ortamda sevilirler. Entelektüel zekaları oldukça iyidir, aynı zamanda birden fazla iş yapabilirler. Yeni durumlara çabuk adapte olabilirler. Her şeye çabuk alışmaları, ikizler kadını değişken yapar. Kararsız ve dedikoduları sevmeleri onların olumsuz özelliklerindendir.

 

YENGEÇ:

Yengeç kadınları, nazik, hassas ve merhametlidirler. Hayal kurmayı severler. İyi anne olabilecek karaktere sahip olan yengeç, ailesine ve evine oldukça düşkündür. Paralarını kolay harcamazlar, tutumludur. Yengeç kadınların en kötü özelliklerinden biri aşırı duygusal olmalarıdır. Duyguları her an değişebilir. Karşılarına zor güvenirler ve kuşkucudurlar.

 

ASLAN:

Aslan kadınları cömert bir karaktere sahip olurlar. Yaratıcılık açısından başarılı olan aslan kadınları aynı zamanda organize etmekte başarılıdırlar. Fedakarlık yapmayı severler. Otoriter olmaları ve kendini beğenmişlikleri olumsuz özelliklerindendir. Sabit fikirli olmasından dolayı tolerans göstermeyi sevmezler.

 

BAŞAK:

Temizliğe önem vere başak kadını titiz ve hamarattır. Dostlarına önem verir ve iyilik yapmayı severler. Modayı yakından takip eden başak kadını giyimlerine önem verirler. Başak kadınlarının olumsuz özellikleri aceleci ve aşırı titiz olmalarıdır. Başak kadınları eleştirmeyi severler ve kolay beğenmezler.

 

TERAZİ:

Terazi kadını, güzel, çekici ve alımlıdır. Sanata karşı yetenekleri vardır. Romantik ve ilişkilerinde iyi niyetli olmalı en güzel özelliklerindendir. Dengesiz bir yapısı olan terazi kadını alıngandır ve çabuk fikir değiştirir. Çok çabuk tesir altında kalmaları da olumsuz özelliklerindendir.

 

 AKREP:

Akrep kadınları, yüksek analiz gücüne sahiptirler. Duygularını dışarıya çok belli etmezler ve güçlü sezgilere sahiptirler. Girdikleri ortamda dikkatleri hemen üzerilerine toplarlar. Güçlü ve çalışkandırlar. Başkalarını yaptıklarını çabuk unutmaması onu kindar yapar. Alıngan ve kıskançlık olumsuz yönlerinin en başında gelmektedir.

 

YAY:

Yay insanları, keyifli, neşeli, ve dışa dönük insanlardır. Yüksek hayal gücüne sahip olan Yaylar bazen sorumsuzluk yapabilirler. İlgiyi seven yaylar bazen aşırı kaprisli ve çabuk sıkılan ruh haline girebilirler.

 

OĞLAK:

Çalışkan, güvenilir, kararlı, olan Oğlaklar, zor olaylar karşısında sabırlarını korurlar. Yayların espri yetenekleri güçlüdür. Düzenli ve azimli oldukları için başarılıdırlar. Arada dik başlılık yapabildikleri için sert görüntü sergileyebilirler. Karamsarlıkları ve kuşkucu olmaları da olumsuz özelliklerindendir.

 

KOVA:

Kovalar dost canlısı ve iyi niyetli insanlardır . Mücadeleci kişilikleri vardır ve zor olaylar karşısında yılmazlar. Umulmadık zamanlarda, isyankarlık ve sabit fikirlilik yapabilirler. Dikkat çekmek istemeleri ve kendilerine olan fazla güvenleri de olumsuz yönlerinden sayılabilir.

 

BALIK:

Balıklar, alçak gönüllü, şefkatli ve yardımseverlik olmalarıdır. Duygusal yapıda olan balıklar, iyi niyetli ve hassastırlar. Başkalarına karşı anlayışlı olmaları ve sevgiye düşkünlükleri onlar diğer insanlara nazik yaklaşmalarına yardımcı olur. Balıkların en olumsuz özellikleri karamsarlıkları ve çekingen olmalarıdır. Karar almada belirsiz olan Balıkların kararsızlıkları onları kötü etkiler. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol