Öğretmen Diyarı

Burçların değişmezleri.
Su grubu hassas ve duygusal; hava grubu sıkılgan; toprak grubu sabit fikirli...

Ortak özellikleri içinde en önemlisi duygusallıktır. Hassas çabuk değişen içe dönük kimselerdir.

Yengeç-Akrep-Balık

Bir de doğal ihtiyaçları ağır basar. Yani yemeye içmeye rahat etmeye ¤¤¤¤e düşkündürler. Susmayı da pek başaramazlar. Duygularını kontrol edememe ve haksızlığa uğradıklarını düşünmeleri yüzünden öfkeli ve kırıcı olurlar. Küsme somurtma ve kıskançlıkları vardır.

Merhametli ve yardımsever olurlar. Başkalarının ihtiyaçlarını hisseder ve yardım ederler. Sezgi yönleri çok kuvvetlidir. Mistik felsefi dini konulara yatkındırlar. Akıl ve mantıktan ziyade hayal dünyalarının zenginliği sezgileri ve hissettikleri doğrultusunda yaşarlar.

Hava grubu

Burçlarının ortak özelliği havai olmalarıdır. Bir konuya çabuk adapte olur ama çabuk bıkar ve bırakırlar.

İkizler-Terazi-Kova

Sabır gösteremezler sahiplenmeye niyetli değilseler anlamaya bile zahmet etmezler. İstikrarsızdırlar çok sık karar değiştirirler. Bu özellikleri yüzünden yalancı olduklarını düşünenler olabilir. Her şeye her konuya açıktırlar ama çabuk bıkarlar. Bu yüzden hedefe ulaşmaları zor olur.

Çok yönlüdürler parlak ve pratik bir zekaya sahiptirler. Çok hareketlidirler. Ne zaman nerede ne yapacaklarını takip etmek çok zordur. Asla bıraktığınız yerde durmazlar. Orijinallik ve yaratıcılıkta çok başarılıdırlar. Dışa dönüktürler. Bencil olmayıp etraflarını düşünen ve onlara faydalı olabilen kimselerdir.

Toprak grubu

Şartlanmalar alışkanlıklar ve maddecilik birinci planda gelir. Son derece sabit fikirli olup yeniliklere kapalıdırlar. Riskler ve ani değişikliklerden hoşlanmazlar.

Boğa-Başak-Oğlak

Paralarının hesabını iyi bilirler. Hareketleri düşünmeleri karar vermeleri konuşmaları ağırdır. İyice emin olmadan harekete geçmezler. Mantıklı disiplinli ve düzenli davranırlar. Son derece mütevazidirler gösteriş yapmazlar Pratik ve güvenli hareket ederler.

Yalandan sululuk ve iki yüzlülükten hoşlanmazlar. Arzu ve istekleri genellikle maddi plandadır. Çok konuşmazlar laubalilik istemezler. Yeni bir şeye adapte olmada yapmada zorlanırlar; ama bir kere akıllarına yatıp bağlanırlarsa da artık ondan kolay kolay sapmaz geri dönmezler.

Ateş grubu

Ateş yapısının en önemli özelliği benlik duygusunun çok kuvvetli olmasıdır. Kendileri daima birinci plandadır.

Koç-Aslan-Yay

Canlarının istediğine sahip olmak akıllarına esen her şeyi hemen yapmak isterler. Beklemeye tahammülleri yoktur. Kendilerini çok beğenirler özgüvenleri fazladır ve daima çevrelerine hükmetmek isterler. Dünyanın kendi eksenleri etrafında döndüğüne inanırlar. Başkalarının onlara gıpta ettiğini düşünürler. Daima zirveye taliptirler ikinci adam olmak istemezler. Yaratıcı cömert sıcak ve çekicidirler.

Hayat enerjileri yaşama sevincim çoktur. Devamlı aktif olmak hayatı dolu dolu yaşamak sevgiyi hissetmek isterler. Yalnız kalırlar ve terk edilirlerse dünya başlarına yıkılır çok mutsuz olurlar


_________________

Anahtar Kelimeler:
burçların değişmezleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol