Burçların Başlıca Bilinçaltı Korkuları

Burçların korkuları, hangi burç bilinç altına hangi korkuları taşır, burçların bilinçaltı korkuları, burçların yaşadığı korkular, burçların en korktuğu şeyler nelerdir vb. soru ve aramaların cevabını bu sayfamızda bulabilirsiniz... Hepimizin değişik duyguları, öfkeleri, hobileri, fobileri, umutları, hayalleri, idealleri vb. olduğu gibi korkuları da vardır. Kimimiz bu korkuların farkındayızdır aslında, kimimizde korkularımızı bilinç altımızda barındırır, farkında olmayız. Burçların pek çok değişik korkuları vardır ama bunların dışında hepsinin ortak bazı belirgin korkuları mevcuttur...

 

Burçların Başlıca Bilinçaltında Yaşadığı Korkuları

Burçlar alfabetik sıraya göre listelenmiştir...

 

Akrep Burcunun KorkularıGüçsüz kalma korkusu, gücünü kaybetme korkusu. Kin, tutku ve gücün simgesi akrep burcu insanı en çok gücünü ve iktidarını kaybetmekten korkuyor.

 

Aslan Burcunun Korkularıİzleyici bulamama korkusu. Kendini alkışlamak zorunda kalma korkusu. Yaratıcılığı ve etkileyiciliği ile bilinen aslan burcu oldukça sahiplenici ve kıskanç karaktere sahip. Bu burcun en büyük korkusu ise çevresinde hiç kimsenin kalmaması…

 

Balık Burcunun KorkularıPartner olmadan yalnız kalma korkusu, duygusal ifadeyi aktaramama korkusu. Hayalci ve duyarlı olan balık burcu oldukça duygusal. Burcun en büyük korkusu duygularını ifade edememek.

 

Başak Burcunun KorkularıBelaya bulaşma, hastalığa bulaşma, hastalığın bulaşması korkusu. Çevresinde olup biten her şeyi eleştiren, yargılayan ve her şeyden düzen bekleyen başak burcunun korkuları arasında hasta olmak ilk sırada yer alıyor.

 

Boğa Burcunun KorkularıHuzur bulamama korkusu, huzurun bozulması korkusu. Amaca bağlılığından ve sadakatinden ödün vermeyen boğa burcu insanı dış sebeplerden dolayı huzurunu kaybetmekten korkuyor.

 

İkizler Burcunun KorkularıBilgi verme ve bilgi alma işlevini sürdürememek, ellerini ve konuşma yeteneğini kaybetme korkusu. İkizler burcu deyince akla ilk gelen pratik zeka ve konuşkanlık. Girdiği her ortamda kolayca varlığını hissettiren ikizlerin en büyük korkuları arasında konuşma yeteneğini ve ellerini kaybetmek yer alıyor.

 

Koç Burcunun KorkularıHedef bulamama, tartışacak kişi yada konu bulamama korkusu. Etkinliği, atılganlığı, kendine aşırı güven ve aceleciliği ile bilinen Koç burcunun en büyük korkusu kendine bir hedef bulamamak ve etrafında fikirlerini paylaşacak insanların olmaması.

 

Kova Burcunun KorkularıYalnız kalma korkusu. Sıradanlaşma korkusu. Son derece insancıl olan Kova burcu her ne kadar bağımsız gibi görünse de yalnız kalmaktan oldukça fazla korkuyor.

 

Oğlak Burcunun KorkularıBaşkaları ne der korkusu. Parasız kalma korkusu. Hesapçılığı ve başkalarının düşüncelerine önem vermesiyle bilinen Oğlak burcunun korkuları arasında “başkaları ne der” korkusu ilk sırada…

 

Terazi Burcunun KorkularıPopüler bir partner bulamama, popüler olamama korkusu. Tartışma korkusu. Uyumluk ve dengeli sevgi deyince ilk akla gelen Terazi burcunun en büyük korkusu yanlış partner seçimi ve özel hayatında mutsuzluk..

 

Yay Burcunun KorkularıBilgi bulamama, duygu ve düşüncelerini aktaracak kişi bulamama korkusu. Özgürlüğün savunucularından olan araştırmacı yay burcunun en büyük korkusu aradığını bulamamak…

 

Yengeç Burcunun KorkularıBaşına bela gelme korkusu. Başına her şey gelebilme ihtimali korkusu. Çevresine ve sevdiklerine karşı son derece koruyucu, duygusal, ve evcil olan yengeç burcu her ne kadar tuttuğunu koparan bir burç olsa da en büyük korkusu belaya bulaşmak…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim