Öğretmen Diyarı

Burç Uyumundan,İdeal eşinizi bulun
Sizi gelecekte nasıl bir ilişki bekliyor? Yıldızlar, ne kadar uyumlu bir çift olacağınız konusunda size yol gösteriyor. O gerçekten ideal eşiniz mi, evlenmeniz için en uygun tarih ne zaman merak ediyorsanız mutlaka okuyun.
 
En iyi anlaşan burçlar
 
Zıt burçlar birbirini çeker ve tamamlar; ya hiç geçinemez ya da ayrılamazlar, ortası pek olmaz. Aynı elementten olanlar ise her zaman iyi anlaşırlar. Doğum gününüzden altı ay uzaklıkta olan zıt burcunuz, evlilik evinizde, kendi elementiniz ise aşk evinizde yer alır. Partnerinizin yükseleni ya da kendi burcu sizin zıt burcunuz olabilir. Aynı şekilde sizin yükseleniniz ya da kendi burcunuz onun zıt burcu olabilir. Ayrıca bir erkeğin yıldız haritasında Ay’ın bulunduğu burç onun annesini yani aslında bir kadında ne gibi özellikler aradığını gösterir. Annesi ile aynı burç olmanız gerekmiyor ama aynı elementin özelliklerini taşırsanız ilişkiniz uzun vadeli olacaktır.
 
·         Koç’un aşk evinde Aslan, evlilik evinde Terazi yer alır.
·         Boğa’nın aşk evinde Başak, evlilik evinde Akrep yer alır.
·         İkizler’in aşk evinde Terazi, evlilik evinde Yay yer alır.
·         Yengeç’in aşk evinde Akrep, evlilik evinde Oğlak yer alır.
·         Aslan’ın aşk evinde Yay, evlilik evinde Kova yer alır.
·         Başak’ın aşk evinde Oğlak, evlilik evinde Balık yer alır.
·         Terazi’nin aşk evinde Kova, evlilik evinde Koç yer alır.
·         Akrep’in aşk evinde Balık, evlilik evinde Boğa yer alır.
·         Yay’ın aşk evinde Koç, evlilik evinde İkizler yer alır.
·         Oğlak’ın aşk evinde Boğa, evlilik evinde Yengeç yer alır.
·         Kova’nın aşk evinde İkizler, evlilik evinde Aslan yer alır.
·         Balık’ın aşk evinde Yengeç, evlilik evinde Başak yer alır.
 
Burç uyumları ve elementler
 
Burçlar elementlerine göre uyumludurlar. Evren ateş, hava, su ve toprak olmak üzere dört ana elementten oluşur. Her element hepimizin içinde işleyen temel enerjileri ve bilinç türünü temsil eder.
 
Ateş en iyi diğer ateş, daha sonra hava ile anlaşır, su ile geçinemez.
 
Topraklar en iyi diğer toprak, daha sonra su ile anlaşır, hava ile geçinemez.
 
Su elementi en iyi diğer su, daha sonra toprak ile anlaşır, ateş ile geçinemez.
 
Hava en iyi diğer hava, daha sonra ateş ile anlaşır, toprak ile geçinemez.
 
Ateş
 
Ateş elementi ısı ve ışın yayan enerjidir. Neşeli, coşkulu, hevesli, güçlü ve dürüsttürler. İddialıdırlar ve kendilerine olan inançları yüksektir. Ateş elementleri Koç, Aslan ve Yay’dır.
 
Toprak
 
Toprak elementinin özelliği pratik, gerçekçi ve sabırlı olmasıdır. Toprak burçları biçim veren ve altyapı kuran üreticilerdir. Kendilerini yaptıkları işe adayan, sorumluluk sahibi kişilerdir. Toprak elementleri Boğa, Başak ve Oğlak’tır.
 
Su
 
Su elementinin en önemli özelliği duygusal olmasıdır. Su sınırlanmayı sevmez, hayal gücü gelişmiştir ve yaratıcıdır. Sezgiler güçlüdür. Onları tanımak ve anlamak zaman alacaktır. Kendilerini yavaş açarlar ve yakın ilişkilerinde daha başarılıdırlar. Su elementleri Yengeç, Akrep ve Balık burçlarını kapsar.
 
Hava
 
Havanın özelliği, konuşkan ve akılcı olmasıdır. Hava elementi düşünce alışverişi ve haberleşmeyi yönetir. Bilgi toplamayı ve yaymayı seven sosyal kişilerdir. Bütün burçlar içinde en az duygusal olan ve en objektif burçlardır. Hava elementleri İkizler, Terazi ve Kova’dır.
 
Ne kadar uyumlusunuz?
 
İşte Susan Miller’ın yorumuyla en iyi anlaşan burçlar ve ilişkileri… (Yorumları okurken yükselen burçlarınızı da dikkate almayı sakın unutmayın.)
 
Koç – Akrep
 
Bu ilişki benzer ruhların beraberliğidir, hayat dolu ve canlı bir ilişki olacaktır. Ancak ikiniz de çabuk öfkelendiğiniz için sık kavga edebilirsiniz. Belki de barışmak zevkli olduğu içindir, kavga etmeyi de diğer şeyler kadar çok seversiniz. Ancak Aslan burcu sakın eski sevgililerinizden Koç’a bahsetmeyin zira sizin bir zamanlar da olsa başkaları tarafından “kazanılmış” olmanızı hazmedemez. Eski aşklarınızdan bahsederek övünmek isteyebilirsiniz ama bu ateşle oynamak demektir.
 
Koç – Terazi
 
Bu ilişkide ya birbirinizi tamamlayarak bir bütün ya da rakip olursunuz, ortası olmayacaktır. Bu ikilinin arasında büyük bir cinsel uyum ve çekim olduğunu söyleyebiliriz. Mars’ın ateşi ile Venüs’ün erotikliği bir araya geldiğinde en seksi ilişkiyi oluşturur.
 
Koç – Yay
 
Artık birlikte Afrika’da safariye mi çıkarsınız, yoksa ortak bir konuda ders mi alırsınız bilinmez, ama ne yaparsanız yapın bu ilişki eğlenceli olacaktır. İkiniz de macera, tutku ve heyecan peşindesiniz ve hayatın sıkıcı olmaması gerektiğine inanırsınız. İkinizin de en büyük korkusu ilişki ya da evlilikte özgürlüğünüzü ve bireyselliğinizi kaybetmektir, onun için evlilik konusunda yavaş davranırsınız. Düşünmek ve evlilik fikrine alışmak için birbirinize zaman tanıyın. Bu harika bir ilişkidir.
 
Boğa – Başak
 
Bu, rüya gibi bir ilişki olacaktır. İçgüdüsel olarak birbirinizin ihtiyaçlarını anlar ve güven duygusu verirsiniz. Birlikte çalışkan, üretken bir hayatınız, bankada yeterli paranız ve kültürel aktivitelere ayıracak zamanınız olur. İkinizin de ayakları yere sağlam basar, gerçekçisinizdir ve önemli konularda aynı fikirdesinizdir. Huzuru ve aradığınız sadakati bu ilişkide bulabilirsiniz. Birbirinizi sakın bırakmayın.
 
Boğa – Akrep
 
Bu ilişki başınıza gelen en iyi ya da en kötü şey olabilir. Ya birbirinizi tamamlar ya da düşman olursunuz. Boğa ile Akrep beraberliği çok güçlü bir karışımdır. İkinizin de güçlü arzuları, fikirleri vardır ve çok kararlısınızdır. Hiç bu kadar tutkulu ve ihtiraslı bir aşk yaşamamıştınız. Sadakat bu ilişkide çok önemlidir. İkiniz de sürekli yeni insanlarla tanışıp onlara hayat hikayenizi anlatmaktan hoşlanmazsınız. Uyumlu seks hayatınız yıllarca ateşini koruyacak, özenli tutumunuz sayesinde birbirinizi sevmeye devam edeceksiniz.
 
Boğa – Oğlak
 
Bu ilişki fazla uzamadan evlilik konusu gündeme gelecektir. İkiniz de yapı olarak olgunsunuz ve bağlanmak istersiniz. Ev ve aile ikiniz için de çok önemlidir. Kavga ve güvensizlikten uzak sağlam bir temel kurabilirsiniz. Birbirinize çok uygunsunuz, bu ilişkinin sonu hayal kırıklığı olmayacaktır.
 
İkizler – Terazi
 
Terazi ve İkizler en uyumlu burçlardandır. Aşkta birbirinizin ihtiyaçlarını içgüdüsel olarak karşılarsınız. Terazi’nin ruh hali her an değişebilir ama neyse ki İkizler bu duruma çabuk adapte olduğundan uyum içinde olursunuz. Ancak Terazi daha fazla evlilik yanlısıdır, onun için ilişkinin başında İkizler’in gerçek niyetini söylemesinde fayda var. Hazır değilseniz zaman istemelisiniz.
 
İkizler – Yay
 
İkiniz de çocuk ruhlu, konuşkan, şakacı ve esprilisiniz. Monotonluktan nefret eder, sık seyahat etmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seversiniz. Onun için birlikte çok eğlenirsiniz. Değişikliğe eşit derecede ihtiyaç duyduğunuz için birbirinizden sıkılmazsınız ve aşkınız tazeliğini korur.
 
İkizler – Kova
 
İkiniz de entelektüel burçlar olduğunuzdan kitaplar, seyahatlar, espriler, zengin bir sosyal hayat ve diğer aktiviteler hayatınızdan eksik olmayacaktır. Kafanız hızlı işler, çok hızlı düşünürsünüz, başkaları size yetişmekte zorlanabilir. Birbirinizle iyi arkadaş olursunuz. Ancak aranızdaki yoğun iletişim, çoğu zaman ikinizi de yorabilir. Arada bir şehir dışına çıkarak rahatlamak isteyebilirsiniz. Bu her yönü ile kusursuz bir ilişki olacaktır.
 
Yengeç – Yengeç
 
Yengeç ile başka bir Yengeç’in beraberliği gerçek bir Romeo-Juliet aşkı gibi olabilir. İki romantik bir araya gelecek, üstelik onlarınki gibi kötü sonla bitmeyecektir. Yengeçler’in yoğun duygulara, içten sevgi gösterilerine, şefkate, ilgiye ve yakınlığa ihtiyaçları vardır. Sadece ilişkinin en başında değil, hayatları boyunca aynı ilgiyi beklerler. Aynı şeylere ihtiyaç duyduğunuz için birbirinizi iyi anlarsınız. İkiniz de evi, aileyi her şeyin üstünde tutarsınız ve çok iyi ebeveyn olursunuz.
 
Yengeç – Akrep
 
Kendinize çok uygun birini buldunuz demektir. Bu son derece seksi ve sağlam bir ilişki olacaktır. Birbirinizin yoğun duygusal ihtiyaçlarını iyi karşılar ve konuşmadan bile anlaşabilirsiniz. Yatakta birbirinizi daha da iyi anlarsınız. Eşine az rastlanan harika bir ilişkiniz olabilir.
 
Yengeç – Oğlak
 
Zıtlıklarınızla ya tam bir bütün olacak ya da hiç anlaşamayacaksınız. Kısacası bu ilişki ya kusursuz olacak ya da hiç yürümeyecektir. Oğlak hırslıdır, kariyerine önem verir ve büyük ihtimalle mesleğinde başarılıdır. Yengeç de bu içgüdüye sahip olduğundan birbirinizi anlar ve destek olursunuz. Yengeç bu ilişkide evin ve ileride çocukların efendisi olurken, Oğlak’ın hayalindeki ev hayatını sağlayacaktır. Oğlak da, eşine sadık kalacak ve Yengeç’e ihtiyacı olan güven duygusunu verecektir. Bu iyi bir ilişki olacaktır.
 
Yengeç – Balık
 
Bu ilişki rüya gibi olabilir. İkiniz de su elementi olduğunuz için derin duygulara sahipsiniz. Birbirinizin duygularına karşı hassas olur ve incitmemek için özen gösterirsiniz. Stres ikinizi de çok yıpratır, su kenarında baş başa geçireceğiniz zamanlar yenilenmenizi sağlar. Birbirinizi koruyarak, özen göstererek aranızdaki bağı her geçen gün güçlendirir. Bu, gerçekten aşk ve mutluluk dolu bir ilişkidir.
 
Aslan – Yay
 
İki ateş elementinin beraberliğinden çakan kıvılcımları görmeniz mümkün. Bu kesinlikle harika ve tutkulu bir ilişki olacaktır. İkiniz de macera ve sağlıklı seks dürtülerine sahipsiniz. Aranızda müthiş bir ten uyumu olabilir. Hiç kimsenin yanında kendinizi bu kadar rahat hissetmemiş olmalısınız. Ancak Aslan eleştirilmekten nefret eder ve hep övülmek ister, Yay’ın açık sözlülüğü Aslan’ın egosunu incitebilir. Buna dikkat ederseniz birlikte muhteşem bir hayatınız olabilir.
 
Aslan – Kova
 
Dikkat edin: Aslan ve Kova ya tam uyuşur ya da birbirini öldürebilir! Arası olmayacaktır. Kova isyankardır, toplumun alıştığı kuralları sorgular ve zorlar. Aslan ise daha tutucudur, her zaman onaylanmak ve saygı duyulmak ister. Kova önce arkadaşlık, sonra aşk arar. Aslan ise önce aşk, sonra arkadaşlık arar. Yine de ikiniz de dünyaya maceracı gözlerle bakarsınız, onun için birkaç pürüz dışında aranız iyidir. En iyi anlaştığınız yer yatak odasıdır. Büyük ihtimalle ideal bir çift olursunuz.
 
Başak – Oğlak
 
Eğer kusursuz bir çift varsa onlar büyük bir olasılıkla Oğlak ve Başak’tır. Değer yargılarınız ve kariyer hedefleriniz birbirine çok benzer. İlişkiniz zengin ve olgun olacak, karşılıklı sevgiye ve ilgiye dayanacaktır. Bırakın başkaları ikinizin de evlenme konusunda yavaş ve zor karar vermenizi eleştirsinler. 50. evlilik yıldönümünüzde eşinizle birlikte onlara gülebilirsiniz!
 
Başak – Balık
 
Bu beraberlik hem romantik hem pratik olacaktır. İkiniz de utangaç olduğunuz için birlikte hassas ve yumuşak duygular içinde eriyebilirsiniz. Başak, Balık burcunun hayatını düzene sokmasına yardımcı olur. Balık’ın hayal gücüne hayranlık duyar ve onun yanında olmaktan zevk alır. Bu ilişki sol beyin (Başak) ile sağ beynin (Balık) bir araya gelişidir. Bu ilişki ya rüya ya da kabus gibi olacaktır. Ya sadece birkaç ay sürer ya da ömür boyu. Kısa bir süre içinde hangi grupta olduğunuzu bulacaksınız. Birbirinizin ihtiyaçlarına hassasiyet gösterirseniz aşkınız sürebilir.
 
Terazi – Kova
 
Bu benzer karakterlerin beraberliği çok heyecanlı olacaktır. İkiniz de sosyal hayattan zevk aldığınız için birlikte gezersiniz ve evde yolunuzu bekleyen biri olmaz. İkiniz de kouşkan olduğunuz için uzun sohbetleriniz, canlı tartışmalarınız olacak ve yeni fikirler ortaya çıkacaktır. Her ilişkide olduğu gibi bu ilişkide de pürüzler yaşanabilir. Kova özgürlüğüne düşkün, yakın ilişkilerden kaçan biridir. Terazi ise evlilikten yanadır. Terazi ilişkinin ciddileşmesini beklerken, Kova’nın umursamazlığı onu çıldırtabilir. Sabırlı olmalısınız zira temelde birbirinize çok uygunsunuz.
 
Akrep – Akrep
 
Astrolojik olarak iki Akrep burcu insanın birlikteliği muhteşemdir. Yataktan hiç çıkamayabilirsiniz. Beraberliğiniz atom bombası kadar güçlüdür. İkiniz de fiziksel ve duygusal olarak çok etkileyicisinizdir, duygularınız kuvvetli ve derindir. Bu aşkla dış dünyadan soyutlanırsınız. İlişkinizdeki sorun, ikinizin birden sahiplenici ve kıskanç oluşudur. Ama yine de bu, hayatınızın en büyük aşkı olabilir.
 
Akrep – Balık
 
Ruh eşinizi bulmuş olabilirsiniz. Bu ilişki kalben ve ruhen çok tatmin edici olacaktır. Akrep burcu da Balık gibi derin duygulara sahiptir. İki burç insanı da sezgileri ile hareket ederler. Seks ikiniz için de her zaman harika olacaktır. Akrep kendisi hakkında ipucu vermediği halde, Balık sadece sevgilisinin beden dilini ve yüz ifadesini izleyerek onun duygu ve düşüncelerini anlayacaktır. Bu ilişkiden kesinlikle çok zevk alacaksınız.
 
Balık – Balık
 
Bu ilişki uzay ve zaman kavramını aşan ruhların buluşmasıdır. Diğer balık ile olan beraberliğiniz spiritüel bir olay olacaktır. İkiniz de yaratıcısınız, hayal gücünüz geniş ve dünyaya yaklaşımınız manevi yönden çok zengin. Gelişmiş sezgi ve içgüdülerinizle başkalarının duygularını anlar ve özen gösterirsiniz. Sadece bu özelliğiniz bile sizi hayat boyu bir arada tutabilir. İlişkinizdeki zorluk maddi dünyadan kaynaklanır. İkiniz de para kazanmanın önemsiz olduğunu düşünürsünüz, düzen ve kurallar asla size göre değildir. Sizin gibi yaratıcı insanlar normal mesai saatlerinde çalışamazlar. Biraz gerçekçilik ve pratiklik katıldığında rüya gibi bir ilişki yaşamanız mümkün. 
 
Aşkınızın elementi ne?
 
Koç: Ateş
Boğa: Toprak
İkizler: Hava
Yengeç: Su
Aslan: Ateş
Başak: Toprak
Terazi: Hava
Akrep: Su
Yay: Ateş
Oğlak: Toprak
Kova: Hava
Balık: Su
 
 
Kaynak: Cosmopolitan Bride
Anahtar Kelimeler:
İdeal Eşinizi Bulun

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol