Öğretmen Diyarı

Bu kumbarada kitap ve oyuncak birikiyor

EKBER TÜRKOĞLU


Tokat'ın Niksar ilçesinde belediye tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, belediye binası önüne konulan camekanlı kumbarada, iki ayda 10 bine yakın kitap ve yaklaşık 3 bin oyuncak toplandı.


Vatandaşların önemli katkı sağladığı projede iki ayda 10 bine yakın kitap ve yaklaşık 3 bin oyuncak toplandı.


Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okuyup bir kenara bırakılan kitapları ve artık oynanmayan oyuncakları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istediklerini belirterek, " Kitap için toplumun bütün kesimi ihtiyaç sahibi.Oyuncak için ise çocuklarımız ihtiyaç sahibi. 'Benimle paylaşır mısınız?' sloganı altında kumbaramızı belediyemizin önüne koyduk. Bir süre sonra ilçemizin iki yerine daha koyacağız" dedi.


Belediye binası girişinde kütüphane oluşturuldu


Niksarlıların projeye ilgi gösterdiğini dile getiren Özcan, "Kumbaradan kitapları ve oyuncakları belirli aralıklarla alıyoruz. Kitapları tasnif ederek, gruplandırıyoruz. Belediye binamızın giriş kapısında kütüphane gibi bir alan oluşturduk. Kitapları, kütüphanemize koyuyoruz. İsteyen vatandaşlarımız buradan ücretsiz olarak alıyor. Oyuncaklarımızı ise paketliyoruz, ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırıyoruz" diye konuştu.


Özcan, "Kültür Evi" adlı bir projelerinin daha bulunduğunu belirterek, "Bu projede bir kütüphanemiz olacak. Burada bir çok kitabımız olacak. Bu kitapları da o kütüphaneye koymayı planlıyoruz. Sosyal medyadan bu projeyle ilgili yorumları takip ediyoruz. Belediye başkanı olduktan sonra hayata geçirip, en olumlu tepkiyi aldığımız proje oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim