Öğretmen Diyarı

Bu kokular ruh halinizi değiştiriyor

Yeni biçilmiş çimen kokusu

İnsanda temiz ve huzurlu bir ortam duygusu uyandıran bu koku, duyduğunuz anda sizi mutlu hissettiriyor.

Taze pişmiş hamurlu yiyecekler

Ekmek, börek, açma, poğaça gibi hamurlu yiyecekler gene insanı cezbeden ve yeme hissi yaratan kokulara sahiptir. Her ne kadar tok olursanız olun bir parça koparıp yemek istersiniz.

Çiçek kokusu

Özellikle bahar aylarında açan çiçekler, insanı hareketlendirir ve negatif düşüncelerden bir süreliğinide olsa uzak tutar. Bahar aylarında soluduğunuz güzel hava hormonel olarakta sizi atağa kaldıran bir etkendir.

Toprak kokusu

Özellikle yağmurlu havalardan sonra oluşan koku ferahlık ve rahatlama sağlar. Adeta ruhunuzun detoksu olan bu koku, özellikle sıkıcı kış günlerinde sizi toparlayan bir etkendir.

Ihlamur ağacı

Ihlamur çayının sakinleştirici etkisi genelde bilinen bir özelliktir. Etrafınızda bir ıhlamur ağacı varsa kokusunu kolayca ayırt edebilir, sakinlik ve huzur verdiğini kısa zamanda fark edebilirsiniz.

Temiz nevresim kokusu

Temizlenmiş ve gergin şekilde gerilmiş bir çarşaf daha huzurlu bir uykuya dalmanızı sağlarken, sabah kalktığınızda güne zinde başlamanızıda yardımcı oluyor.

Meyve kokusu

Taze aldığınız bir meyveyi kestiğinizde yaydığı koku, beyninize sağlıklı bir besin tükketiğinizin sinyallerini gönderiyor. Daha tadına bile bakmadığınız halde yaşadığınız bu reaksiyon, meyveyi tükettikten sonra da size mutluluk hissi veriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol