Öğretmen Diyarı

Bu Araştırma Kadınları Kızdırır!

On parmağında on marifet sözü daha çok kadınlar için kullanılır. İsveç’te yapılan bir araştırma ise erkeklerin kadınlara göre daha marifetli olduğunu ortaya koyuyor. 

 

 

 

 

Stockholm Üniversitesi Psikoloji Profesörü Timo Maentylae’nin yaptığı araştırmada farklı işleri aynı anda yürütmenin mekânsal beceri ile ilgili olduğunu, kadınlarda mekânsal becerinin de periyotlarına bağlı olduğu belirtiliyor.

 

Araştırmanın sonuçları erkekler ile yumurtlama dönemindeki kadınlar arasında birçok işi birlikte yürütebilme konusunda açık fark olduğunu ortaya koyuyor.

 

20-43 yaş arasında 160 katılımcı ile gerçekleştirilen testlerde, katılımcılardan farklı hızlarda ilerleyen ve farklı zamanları gösteren üç dijital saati takip etmeleri istendi. Bununla birlikte katılımcılar sık kullanılan İsveç isimlerinin aktığı bir bandı da izlediler.

 

Üç farklı saati izleyen katılımcılar aynı zamanda bu isimler tekrar ettiğinde bir düğmeye basacaklardı. Bu şekilde yapılan araştırma sonucunda erkeklerin birçok işi birlikte yürütme konusunda kadınlardan daha iyi olduğu sonucu ortaya çıktı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim