Öğretmen Diyarı

Birini kendine aşık etmenin 5 pratik yolu!

Çoğumuzun aşktan beklentisi önemli farklılıklar gösterebiliyor. Bu yüzden bazılarınız burada yazılanların belki de yanlış olduğunu düşünebilirsiniz. Çevrenizde aşık olduğunuz, uzun süredir etkisi altından çıkamadığınız biri varsa ve siz de onu etkilemek ve hayatınıza dahil etmek istiyorsanız birkaç küçük oyun oynamadan onun gelip sizin kucağınıza düşmesini beklememelisiniz. Aslında çoğumuzun kendimize göre bilerek ya da bilmeyerek geliştirdiği birkaç oyun var. Bazılarımız aylar hatta yıllar boyu bu oyunları sürdürüyor. İşte biz de bahsi geçen 'kendine yaklaştırma oyunlarını' derleyip en etkili olacak şekilde ve en hızlıca hayata geçirmenize yönelik birkaç ipucu vermek istiyoruz.

Kaçan kovalanır
Doğru stratejiyi uyguladığınız zaman kaçan kovalanır teorisi işe yarayabilir. İnanılanın aksine en baştan uygulayacağınız bu strateji geri tepebilir. Asıl yapılması gereken ilk başlarda, ona yakın olmak. Sizden hoşlandığını hissettiğinizde de kendinizi yavaş yavaş geri çekmek. Sizi çok nadiren görebileceği bir hale gelene kadar. Çünkü insan sahip olamadığını ister ve eğer sürekli birlikte zaman geçirirseniz belli bir süre sonra bu halden sıkılacaktır. Biraz uzaklaşın ve ona sizden ne kadar hoşlandığını ve sizi ne kadar istediğini anlaması için zaman tanıyın. İşe yarayacaktır...

Bırakın onlar sizi şımartsın
Hoşlandığınız erkekğe bir şeyler almak, onun hoşuna gidecek şeyleri yapmak size kendinizi iyi hissettiriyor olsa da, o bunların altında ezilebilir hatta bunlardan sıkılabilir. Eğer o duygularından henüz emin değilse sizin bu sıcak yaklaşımınız onu kaçırabilir bile. Tabii ki bu hoşluklar yapmamanız gerektiği anlamına gelmiyor ama duygularından emin olan sizseniz bırakın işaretleri o takip etsin, sizi o şımartsın.
Gözlerine bakın
Yapılan araştırmalarda birbirine aşık olan insanların konuşurken %75 oranında birbirlerinin gözlerine baktıkları ve biri konuşmaları esnasında onları bölerse zorlukla gözlerini birbirlerinden ayırdığı ortaya konmuş. Burada ufak bir algı hilesi devreye giriyor. Eğer sizde konuşurken onun gözlerine bakarsanız belli bir süre sonra beyin bu kadar uzun süre gözgöze kalan insanların birbirlerine aşık olduğunu hatırlayacaktır. Böylece 'evet, ben bu kadına aşığım' kanısının güçlenmesine ufak bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

İlgi odağınız o olsun
Gözleriniz hep onun gözlerinde olsun, konuşma bitse hatta biri gelip sohbetinizi bölse bile siz gözlerinizi ondan ayırmayın. Üç dört saniyeliğine başka birine ya da yöne bakacak olursanızda bunu çok yavaş hareketlerle yapın sanki mecburen bakıyormuşsunuz gibi. Fazla işe yaramayacak bir yöntem gibi görünse de yine algı ile ilgili bir hile olan bu tavsiyemiz emin olun doğru uygulandığında tam sonuç verebiliyor. Ama eğer ben sürekli bakamam, utanırım diyorsanız o zaman bir başkası geldiğinde gözlerinizi ona çevirin ama her cümlenin sonunda muhakkak onunla göz teması kurun. Böylece yeryüzünde herkesten çok onunla ilglendiğiniz hissini yaratmış olacaksınız.

Gözbebekleri üzerine çalışın
Hepimiz yatak odası bakışlarını biliriz, peki neden bu bakışlar bu kadar etkilidir hiç düşündünüz mü? O zaman gözbebeği üzerine yapılan çalışmaları bir araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu etkiyi yaratan büyük gözbebekleridir. Elbette sizde loş bir ortam yaratarak gözbebeklerinizin büyümesini sağlayabilirsiniz. Loş ortamlarda kadınların daha hoş göründüğü algısının altında sadece yüzün güzel gözükmesi yatmaz, onu güzel gösteren iri gözbebekleridir. Ayrıca eğer birinden çok hoşlanıyorsanız, loş ortam ayarlamaya çalışmanıza fazla gerek yok, onu görünce zaten gözbebekleriniz kocaman olacaktır.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim