Öğretmen Diyarı

Bir Kadını Kaybetmenin 16 Garanti Yolu

İlişkiler hususunda, özellikle de karşı cinsin olumsuzluklarını sıralamaya gelince mevzu, sayıp dökecek pek çok şey var. İster cinsiyetler arası algı farkı deyin, ister toplumsal ahlak kurallarının dayatması; size normal gelen herhangi bir durumun partnerinizi rahatsız ettiği kabusunu yaşamamışsanız şanslısınız! Siz yine de temkinli olun; bakın bir bina dolusu kadına onları kaybetmeye giden yoldaki mihenk taşlarını sorduk, 16 popüler yanıt aldık…

1. Genelleyin onları

\"Genelleyin

İnsan sarrafı olabilirsiniz ama kadın sarrafiyeti tribi her kadına işlemeyecek hatta bir yerden sonra size acıyan gözlerle bakılmasına neden olacaktır. Ortamda hoşlandığınız bir Havva kızı bulunuyorsa, gözlerinizi kısıp, kendinden emin ve alaycı bir tavır takınarak, yüzünüzdeki nahoş gülümsemeyle “Üstad, geçenlerde bi bıdıbıdı çektim son model bi de, gör bak artık bana hayır diyecek bi dişi yok şu memlekette yeaa, biliyoz da konuşuyoz!” gibisinden talihsiz cümleler kurmamanız selametiniz açısından önem teşkil edebilir.

2. Rahatlayın, salıverin kendinizi

\"Rahatlayın,

Hadi tavladınız hatun kişiyi, traşın cildinizi tahriş ettiği, saçlarınızın papaz model de çok havalı olduğu, tişörtlerinizin yıkandıkça renklerinin solduğu gibi bir takım mesnetsiz düşünceler yeni mi peydah oldu zihninizde? Aşk dediğin bir takım şeyleri affedebilir de kişisel bakımınızı ihmal etmenize narin hanımefendiler nereye kadar tahammül gösterebilir?

3. Müdahale etmekten imtina etmeyin

\"Müdahale

Hayat mücadelenize ve kişisel gelişiminize saygımız gerçekten sonsuz. Dünya üzerinde tek olduğunuzu da düşünebilirsiniz, ona da pek çok açıdan katılabiliriz. Ancak partnerinizin ne giyeceğine, ne yiyeceğine, hangi desibelde konuşması gerektiğine, hangi durumlarda ne gibi tepkilerden kaçınması gerektiğine karar verememesi sizce de çok saçma değil mi? Bizce bu kız size göre değil ya… Yoksa biraz abarttınız mı?

4. Kezban yaftasını yapıştırıverin

\"Kezban

Müdahalenize ses mi etti? Tipik Kezban! Acımasız olmayın şimdi bu kadar, bile bile ladese dört nala gidiyorsunuz bizden söylemesi. İstediğiniz kadın, ağzınızdan çıkan her lafa dünden razı, ağzı var dili yok, boynu bükük, size muhtaç, güçsüz, sessiz sedasız ve kıtipiyöz bir hanımkızsa, terk edilmeye zorlamayın deriz! Malum kadınların kin ve intikam duyguları akıl hafsala alabilecek türden olabiliyor…

5. Sadece onlara değil, arkadaşlarına da mesnetsiz eleştiriler getirin

\"Sadece

“Ya o mu tam kaşar!” İyi de size ne? Arkadaşlarının cinsel yönelimleri, kariyer tercihleri, ses tonları ve giyim kuşamları size neden ilgilendirsin ki? Gelin uzaktan izleyin, belki böylesi daha eğlenceli olabilir.

6. Evlilik mi? O da ne ya?

\"Evlilik

Her şey iyi hoş giderken bu sevimsiz konu açılınca ölü taklidi yapmak, en basitinden karşınızdaki insan evladını incitecektir! Tehlike geçene kadar sessiz kalsam yeter diyorsanız, kusura bakmayın ama o iş haddinden fazla yaş.

7. Bir de çocuk mu? Ne o öyle mıymıy ağlar durur…

\"Bir

Yetmedi bir de çocuk mu? “Ya ben daha çocuğum, annem ısıtıp koymadan yemek yemiyorum!” diyemediğinizden büyük tepkiler veriyor olmanız muhtemel. Ama vermeyin bir zahmet… Biyolojik saat bu çalar çalar susar, ama birinden sağlam geçseniz bir sonrakinde ne kadar başarılı olabilirsiniz, orası meçhul işte!

8. Telefonunu, mesajlarını karıştırın

\"Telefonunu,

Tabii ki hepsi onun iyiliği için, olur da kendini savunamaz, karşısındakinin kötü niyetini anlamaz, ona güveniyorsunuz ama çevre kötü… Evet haklısınız, hepsi onu korumak için! Ama mümkünse biraz dikkatli olun, çaktırmayın, huzur bozmayın. Bakın ya o yapsa demiyoruz!

9. Sosyal medyada başıboş fink atmak olmaz, şifrelerini öğrenin ve en ince ayrıntıya kadar her şeyi kurcalayın

\"Sosyal

Bunca şeyi paylaşıyorsunuz, kıytırık bir şifreyi mi paylaşamayacak sizinle? Hey, yoksa sizden sakladığı bir şeyler mi var bu kadının?

10. Yetmez, gözünüzün tutmadığı tiplere bir mesaj atın bakalım nolucak!

\"Yetmez,

Yukarıda sayıp döktüğümüz her şeyi yaptınız ve hala bu hanım arkadaş sizi terketmediyse, kendisini kutlarken sizi de bir delilik yapmamanız konusunda uyarmak istiyoruz. Bir anlık gafletle o Berktuğ kişisine mesaj atmayın sakın! Kadın ve erkek sadece cinsellik için değil pek çok konuda ortak paydada buluşabilir… Sakinleşin biraz canım!

11. Siz her istediğinizde ona ulaşmak zorundasınız! Bir yerden ulaşamıyorsanız diğerlerini zorlayın

\"Siz

Dünyanın binbir türlü hali var, sizden daha önemli bir şey olduğunu da düşünmüyoruz elbette ama bir kadının hayatının her dakikasını size adamasını beklemek biraz saçma bize göre.Facebook,  olmazsa Twitter, o da olmadı Whatsapp,  cevap yok mu SMS, o da başarısızsa burnunuzdan soluyarak yapacağınız ve tek taraflı kişisel terapiden öteye gidemeyecek uzun bir telefon konuşması… Doğru yoldasınız, az kaldı yakında bekarlığın sultanlık olduğu sanrısına sarılacaksınız!

12. Kıskanmak aşkın gereği değil mi yani?

\"Kıskanmak

Hayır!

13. Hata mı yaptınız? Takmayın ya, bir buket kırmızı gül veya pahalıca bir hediye alın

\"Hata

Şimdi beyler, gazetelerde dergilerde orada burada yazan içi boş şeyleri önce birazcık unutalım. Günü kurtarmak için yapacağınız her hareket hatun kişisinin içinde büyüyecektir ve size trip, hmm peki, başa kakma olarak geri dönecektir. Hediyeyi şimdilik askıya alın veya gelin ona nurtopu gibi bir iletişim hediye edin. Konuşun ve hatanızı anladığınızı hissettirin…

14. Her konuda esip gürleyin, iş ciddiye binince döktüğünüz süt aklınıza düşüversin

\"Her

Erkek dediğin masaya yumruğunu oturttu mu, onun üstüne tek kelime edilmez! Peki, bu durumda sizden şunu denemenizi rica edeceğiz: Tutarlı olun! Partnerinize yüksekten uçan bir kartal kesilmekte beis görmezken, arkadaşlarınız ve/veya ailenizin yanında miniminnacık bir kanaryaya dönüşmek size olan güveni ve saygıyı anında sıfırlayacaktır.

15. Yalan söylemekten çekinmeyin, dilin kemiği yok nihayetinde

\"Yalan

Aşkta her yol mübah diyorsanız yeniden düşünün deriz. Dürüst olmaya elinizden geldiğince özen göstermeyi deneyin, yapamam diyorsanız sonuçlarına katlanmak suretiyle fazla abartmamaya dikkat edin, elinize yüzünüze bulaştırmayın. Sonra biz de üzülürüz :(

16. Yolda, alışverişte, beraberken gördüğünüz tüm hatunları yercesine süzün

\"Yolda,

İşte bunu yapmayın, yanınızdaki hatun kişi size olta atsa bile “Benim gözüm senden başkasını görüyor mu ki?” misal cümlelerle ona küçük gülücükler armağan edin <3

 

kaynak: onedio.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol