Öğretmen Diyarı

Bir İnsanın Bencil Olduğunu Gösteren 6 İşaret

Çevrenizdeki insanların bencil olup olmadıklarını kolayca anlayabileceğiniz gizli işaretleri sizler için derledik.

 

1. Önlerine meyve tabağı konduğunda en iyisini kendileri için seçerler

Önlerine meyve tabağı konduğunda en iyisini kendileri için seçerler
Kalabalık bir ortamda ortaya bir tabak meyve koyduğunuzda en iyisini ve güzelini hiç düşünmeden kendileri için seçerler. Tabakta başkasına meyve kalıp kalmadığına da pek dikkat etmezler.

2. Sürekli kullanıldıklarını düşünürler

Sürekli kullanıldıklarını düşünürler
Kendileri arkadaşlıklarını çıkar ilişkisi üzerine kurduklarından olsa gerek, başkaları kendilerinden birşey istediğinde hemen kullanılıyorum psikolojisine girerler. Aslında bu durum kendi düşüncelerinin dışa vurumudur.

3. Sürekli kendilerini çekerler

Sürekli kendilerini çekerler
Sürekli kendilerini çekerler. Resimde sizin çıkıp çıkmamanıza ya da güzel çıkıp çıkmamanıza hiç bakmazlar. Sadece kendilerine bakarlar. Bu durumu kendini beğenmişlik ile de bağdaştırabilirsiniz ki doğrudur. Ancak kendini beğenmiş insanlar bencildirler aynı zamanda.

4. En güzel takınızı ya da elbisenizi hiç çekinmeden isterler

En güzel takınızı ya da elbisenizi hiç çekinmeden isterler
Paylaşmak güzeldir. Ancak her kadının kendisi için ayırdığı en güzel kıyafeti ve takısı vardır ve bunları başkasıyla paylaşmak istemez. Bencil insanlar empati kurup o elbise ve takıları paylaşmak istemeyeceğinizi düşünmeden sizden herşeyinizi isterler.

5. Çok çabuk sinirlenirler

Çok çabuk sinirlenirler
Bencil insanlar sürekli sinirlenir. Herşeyin kendi hakları olduğunu düşünürler. Sinirlenmekte haklıdırlar, bağırmakta ve her türlü kavgayı etmekte haklıdırlar. Bu onların empati yeteneklerinin yetersiz olduğunu gösterir.

6. Çok az teşekkür ederler

Çok az teşekkür ederler
Bencil insanlar teşekkür etme konusunda unutkandır ve bunu belki sık sık kullanmayı gereksiz bulur. Çünkü sizin yaptıklarınız zaten olması gerekendir. İlginçtir ki aynı kişiler kendileri sizin için bir şey yaptıklarında ise bin kere teşekkür ve minnet beklerler.
 
Kaynak. http://ofpof.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim