Öğretmen Diyarı

Bir hafta izin al bir ay tatil yap

Ücretli çalışanların yıl başlarken tatil planlaması yapmasının onlara daha uzun ve daha az maliyetli tatil fırsatları sunduğunu belirten Enuygun.com Baş Analisti Betül Sungurlu, "Bu yıl da resmi tatillerde yarım gün ya da en fazla 2 gün izin alarak 4 ile 9 günlük tatiller planlamak mümkün görünüyor. Üstelik bu izinlerle 2014 yılı boyunca sadece 1 haftalık izin alarak 31 gün tatil yapabilme imkanı söz konusu" dedi.


Bu yıl 23 Nisan Çarşamba gününe denk geliyor. Bu tarihin öncesi veya sonrasında 2 gün izin alarak bu fırsatı 5 günlük erken yaz tatiline dönüştürmek mümkün. Enuygun.com uçak bileti karşılaştırma verilerine göre 22 Nisan akşamı için İstanbul-İzmir ve İstanbul-Antalya arası en uygun uçak bileti fiyatları vergiler dahil şimdilik 69 TL'den başlıyor. 23 Nisan'da izin alamayanlar ise 1 Mayıs tatilini değerlendirebilir. Perşembe günü resmi tatil olması nedeniyle cuma günü izin alabilenler, 01-05 Mayıs arasında erken yaz tatili yapabilir. Enuygun.com'un çeşitli havayollarına ait uçak bileti fiyat verilerine göre 30 Nisan akşamı İstanbul'dan Antalya'ya uçmak isteyenler 69 TL'den başlayan fiyatlardan değişmeden faydalanabilir. 19 Mayıs'ta 3 gün tatil yapmak içinse izin almaya gerek yok. Yalnız İstanbul-İzmir ve İstanbul-Antalya arası uçak bileti fiyatlarının bu tarihler için şimdiden 100 TL'nin üzerine çıktığı belirtiliyor.


Özellikle Kurban Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle bu yıl 9 günlük resmi tatil pek mümkün görünmüyor. Ancak 2 gün izin alarak Ramazan Bayramı 9 günlük tatile dönüştürülebilir. Bu tatili 9 güne tamamlamaya hazırlananlar için İstanbul-İzmir ve İstanbul-Antalya gibi tatil yörelerine olan uçak bileti fiyatlarının şimdiden 100 TL'nin üzerine çıktığını belirten Sungurlu, "Bayram'da memleketine gidecekler için uygun fiyata bilet imkanı devam ediyor. Özellikle bayram tatilleri için uçak biletini erken almak daha avantajlı" dedi.


Cumhuriyet Bayramı'nda Salı yarım gün, Çarşamba ise tam gün tatil var. 1,5 gün alınacak izinle yılın sonlarına doğru 5 günlük alternatif tatil planlayabilir.

 

\"İhlas
 
Anahtar Kelimeler:
hafta izin al ay tatil yap

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol