Öğretmen Diyarı

Beyin Gücü Nasıl Kullanılır ?

Beynimizin tümünü kullanamayacağımızdır. Bizi diğer varlıktan ayıran bir özelliktir. Çünkü kullanabilseydik dünya da istenmeyen savaşlar, depremler, seller, açlık, intihar olayları, mutsuzluk, başarısızlık gibi kavramları ortadan kaldırırdık daha yaşanır bir dünya için. Bunlara her ne kadar çözüm getireme sekte bazı şeyler elimizde beynimizi daha fazla kullanabiliriz peki nasıl bilim adamlarının eldeki sonuçları beynimizi daha iyi kullanmak için yapılacak bazı şeyleri uygularsanız.

Beyin Gücü Nasıl Kullanılır ?

Sevmediğiniz bir kişinin olumlu bir tarafını görün onu övün mükemmel biri olduğu düşünün. Önyargılardan kurtulmanız için beyninizi şaşırtın.

En çok kullandığınız eli daha az kullanın sabah kalkınca diğer ellinizle musluğu açın, dişlerinizi diğer el fırçalayın, çayınızı az kullandığınız el karıştırın, yazıyı ayı şekilde yazın.

Kendinizi başkasının yerine koyun. Annenizin, babanızın, kardeşlerinizin, gözleri görmeyen birinin, hasta olan birinin yerine.

Gün içinde neler yaptığınızın bir düşünün ve daha iyisini nasıl yapacağınızı düşünün.

Günde on dakika gözlerinizi kapatın hayal kurun dünyanın diğer ucuna gittiğinizi, ya da yerine derinliklerinde olduğunuzu, okyanusta yüzdüğünüzü, uzayda bir kral olduğunuzu düşünün.

Kitap okuyun günde en az bir saat kitap okuyun. Kitap beyni çalıştırır. Sizi günlük hayattan uzaklaştırır.

.Her gün farklı bir şey yapın. Farklı ortamlarda bulunun arkadaşlarınızla zaman geçirin.

Tv, bilgisayar, telefon gibi teknoloji çok kullanmama çalışın beyne zarar verenlerdendir.

Araba çok kullanmayın yürüyün ellinizden geldikçe.

Yediklerinize dikkat edin balık, beyaz et, yumurta, peynir, meyveler, sebzeler bütün besinleri tüketin yeryüzündeki bütün besinler bizim için mucizedir. Her ne kadar beynimizin azı kullanıyor olsak ta daha fazlasını kullanmak ellimizde bunları uygulayın.

 

basarinedir.com

Anahtar Kelimeler:
beyin gücü kullanılır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim