Öğretmen Diyarı

BEBEĞİNİZİN BURCUNU BİLİYOR MUSUNUZ?
KOÇ BURCU BEBEĞİ (21 Mart – 19 Nisan)
Koç’ta yeralan Güneş enerjinin en canlı ve yapıcı halindedir. Koç burcu bebekleri diğerlerine göre daha aceleci olacak ve genellikle diğerlerine göre daha çabuk konuşup yürüyecektir. Koç burcu bebeği ayağa kalar kalkmaz dikkatleri üzerine çekmek isteyecek çığlıklar enerji hareketlilik telaş acelecilik ve sabırsızlık içinde koşturup duracaktır fakat bu koşturma boş değildir devamlı bir amaca ihtiyaç duyacaklardır. Doğuştan itibaren müthiş enerjik davranırlar. Hareketli girişken ve isteklerinin yerine getirilmesini isteyen çocuklardır.

BOĞA BURCU BEBEĞİ (20 Nisan – 20 Mayıs)
Toprak elementi bir burç olarak Boğa’nın ayaklarının yere bastığını hissetmesi oldukça önemlidir. İnatçı bir bebek olmasına rağmen onu yetiştirmek zevklidir. Boğa çocukları hem fiziksel hemde ruhsal açıdan güçlü ve sağlıklı yapılıdırlar genelde çoğu şeyden memnun olurlar. Mutlu ve gülen minikleri ile herkese kendilerini sevdirirler. Erkekleri yaramaz ve hareketli kızları ise düzenlidir. Boğa burcu Zodyak içindeki en sabırlı ve dayanıklı burçtur. Amacını gerçekleştirene kadar sabır ve inançla yoluna devam eder inatçı olduklarını da unutmamak gerekir. Genellikle hayatta başarılı olurlar. Hafızaları güçlüdür öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar. Küçük Boğa’ kimi zaman insanlara karşı bağlılık ve sadakat kimi zaman da inatçı olarak yapısını gösterir yinede inatçı olmalarına rağmen çabuk kırılıp gücenmezler. Sevecen cana yakın kucaklanmaktan sevilip öpülmekten çok hoşlanan bebeklerdir. Çok fazla sevgi ve ilgi beklerler.

İKİZLER BURCU BEBEĞİ (21 Mayıs – 20 Haziran)
Hava elementinden olan İkizler tamamıyla akıl ve zekayla bağlantılıdır. Çok enerjik ve hareketli bebeklerdir yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenirler kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. İkizler çocukları dikkatini çeken yerlere dokunmaktan çok hoşlanırlar. Ebeveynlerini çok koştururlar. Bu burcun çocukları çok neşeli ve güler yüzlü olurlar. Devamlı hareket halindedirler çok gürültülüdürler hayal gücü geniş ve çok zekidirler el becerileri gelişmiştir etrafları nda gördükleri her şey hakkında soru sorarlar merak ederler ve öğrenmek isterler aynı anda bir çok şeyle ilgilenip faklı alanlara yönelebilirler küçük yaşlar da bile esprilidirler taklit yetenekleri vardır.

YENGEÇ BURCU BEBEĞİ (21 Haziran – 22 Temmuz)
İyi davranışları ve disiplin kurallarına uyumu ile tanınır. Hayal güçleri çok kuvvetlidir oldukça şakacı ve espirilidirler. Bir günde pek çok duyguyu birden hissederler. Çok sevimlidirler komik mimikler yaparlar. Huyu sıkça değişen Yengeç burcu bebeğinin bir dakikası öbürüne uymaz bir dakika önce gülücükler dağıtırken bir dakika sonra ağlamaya başlarlar. Sevdikleri insanlara karşı daha bebekliğinden itibaren iyi davranırlar. Çekingen olmasına rağmen sevdiklerinin kucağında oturmaya veya öpülüp kucaklanmaya ses çıkarmazlar. Fakat sevmedikleri bir insana tahammülleri yoktur.

ASLAN BURCU BEBEĞİ(23 Temmuz-22 Ağustos)
Aslan burcunun kendini göstermeye her zaman önde olmaya ve parıldamaya ihtiyacı vardır kendilerini çok beğenirler ilgi çekmeyi ve kendilerini göstermeyi çok severler. Çok hareketli neşeli ve keyifli özgürlüğüne düşkün bebeklerdir. Emir almayı ve engellenmeyi hiç sevmezler enerji yüklüdürler ve evin neşesidirler. Baskı altında tutulmaktan ve ne yapacağının söylenmesinden hiç hoşlanmazlar. Hayak güçleri çok zengindir zekidirler çabuk öğrenirler. Küçük yaşlardan itibaren Aslan BEBEĞİnun kişilik ve özgüvenini geliştirebilmesi için yeterince özgür bırakılması önemlidir. Kısıtlanmayı ve engellenmeyi reddederler.
BAŞAK BURCU BEBEĞİ (23 Ağustos-22 Eylül)
Başak burcu çocukları huzurlu sessiz ve sakindirler. Arkadaş canlısı güvenilir becerikli titiz ve düzenli bebeklerdir. Bu çocukları büyütmek ve yetiştirmek kolaydır ve zevklidir. Çok dikkatli ve hiç bir detayı atlamayan Başak’lar okul hayatlarında başarılı olurlar yüksek kavrama gücüne sahiptirler herşeyin farkındadırlar ve hiç bir şeyi kaçırmazlar çok iyi gözlemlerler.

TERAZİ BURCU BEBEĞİ (23 Eylül – 22 Ekim)
Terazi burcu çocukları sevgi dolu şen ve neşelidir. Terazi çocukları problemsiz ve kolay büyürler. Uslu söz dinleyen yemek problemleri olmayan huzurlu çocuklar olarak bilinirler. Sakin ve gürültüsüz bir ortamda kendi kendilerine çok rahat kalabilirler. Sakin ve huzurlu bir ortamda olmayı tercih ederler.Gürültü ve yüksek sesle konuşmalara bile tahammül edemezler. En büyük özellikleri çok kararsız olmalarıdır seçim yapmaları çok zordur. Yanlış karar vermekten korkarlar. Seçim yapmak zorunda kalmak onları strese sokar.

AKREP BURCU BEBEĞİ (23 Ekim – 21 Kasım)
Akrep burcu çocukları çok hırslı kavgacı ve mücadeleyi seven çocuklardır.cidirler.Sürek
li kazanma arzusu olduğundan hayatı bir savaş alanına benzer. Uzlaşmayı sevmeyen akrep çocukları her zaman kazanmak arzusundadırlar. Çabuk sinirlenirler fakat sevdikleri insanlara ve yakınlarına karşı sıkıca bağlıdırlar. Sevmedikler ve istemedikleri kişilere tavır koyarlar sert ve ters davranırlar. Yaşantılarında ve iş hayatlarında genellikle başarılı olurlar.

YAY BURCU BEBEĞİ (22 Kasım – 21 Aralık)
İyimser pozitif neşeli arkadaş canlısı sakin çocuklardır. Bu iyimserlikleri ile her şeyi iyi görmeyi ve olumlu olmayı isterler. Bu özellikleri ile insanlarla kolayca birliktelik kurar ve karşısındakileride rahatlatırlar. Mutlaka iyimselikle problemleri aşacaklarını düşünürler. Hayatı çok severler rahatlarına ve keyiflerine düşkündürler meraklıdırlar para konusunda ise savurgandırlar.

OĞLAK BURCU BEBEĞİ (22 Aralık – 19 Ocak)
Oğlak çocukları azimli sakin düzenli kararlı fakat inatçı çocuklardır. Azimleri sayesinde sakin olmalarına rağmen istediklerini alan ve başarılı olan çocuklardır. Aile hayatını severler evlerine ve ev yaşamına düşkündürler ve evlerinde vakit geçirmeyi gezmeye tercih ederler düzenli ve planlı olarak yaşarlar. Okul hayatında derslerinde ve sonrasında iş hayatında sorumluluk sahibi ve başarılıdırlar. Övünmeyi çok sevmezler romantizm çok gelişmiştir daha çok küçük romantik deneyimler yaşarlar.

KOVA BURCU BEBEĞİ (20 Ocak – 18 Şubat)
Özgür bağımsız yerinde duramayan isyankar ve sıra dışı çocuklardır. Genellikle sakin olurlar fakat çok ani çıkışlard a bulunabilirler. Kendilerine özgün düşünceleriyle çoğu zaman karşılarındakini şaşırtırlar ve ani çıkışlar yaparlar. Arkadaşlık onlar için çok önemlidir okul hayatını çok sevmeselerde arkadaşları için okula gitmeyi severler. Yeni insanlarla tanışmayı yeni arkadaşlıkları çok severler. Konuşmayı tartışmayı severler algılamaları ve hisleri kuvvetlidir çok zeki ve akıllıdırlar araştırır ve öğrenirler sonuca çok hızlı ulaşmayı severler.

BALIK BURCU BEBEĞİ (19 Şubat – 20 Mart)
Hassas duygusal hayalperest ve sempatiklerdir. istediklerini tatlılıkla ve güleryüzüyle yaptırırlar. Hayal aleminde yaşarlar. Ona güven vermelisiniz. Sert tavırlar ve istediklerinin yapılmaması onların hemen kırılmasına küsmesine ve kısa sürede gözyaşları içinde kalmalarına neden olur. Çok hassa yapıya sahiptirler ve çok kolay kırılırlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol