Öğretmen Diyarı

Bebeğinin Vücudunda Uçuklar Çıktı – Anne Olayı Tehlike Hakkında Ebeveynleri Uyarıyor
Ebeveynler çok korumacı olduklarından eleştirilirler. Özellikle de bebeklerine sarılınması, öpülmesi ve dokunulmasına bile izin vermeyenler.

Hastalık, gerek üşütme gerekse de daha tehlikeli bir şey olsun, bir annenin en büyük görevlerinden biri de çocuğunun hastalanmasını önlemektir.

Bazıları hala böyle annelere ‘çıldırmış’ dese de anneler çocuklarının iyiliklerini düşünmekte.

Amy Stinton isimli bir anne ise çocuklara karşı aşırı korumacı davranmanın önemini herkese bir kez daha kanıtlayacak cinsten bir olay yaşadı.


Amy, hiçkimsenin bebeğine sarılmasına veya öpmesine izin vermiyordu. Bebeği Oliver’ı çok iyi koruyordu.


Fotoğraf: Facebook
Misafirlik sırasında soğuk algınlığı olan akrabalarından birisi 14 aylık bebeği öptü.

Bebek ise hayatının geri kalanında bu izleri taşımak zorunda.Anne, yaptığından ötürü akrabasını suçlamasa da Facebook’ta diğer bütün ebeveynleri olası tehlike hakkında uyardı.

Anne Facebook’ta, “Soğuk algınlığı olan biri bebeğinize temas edince işte böyle oluyor. Oliver’ın vücudunda virüslerden kaynaklanan uçuklar çıktı ve ömrünün sonuna bu kadar yaraları taşıyacak. Bir bebeğin öpmeden önce bundan sonra bir kez daha düşünün” dedi.

Little Things’in aktardığına göre, bir süre sonra Oliver’ın öpücükten kaynaklanan uçukları, doktor tedavisiyle giderildi.

Dört gün boyunca hastanede kalan ve serum takılan bebek, olayı ucuz atlattı.

Çocuğu olan tanıdıklarınız var mı? Hikayeyi onunla paylaşarak konu hakkında bilinçlenmelerini sağlayın.Kaynak: tr.newsner.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim