Öğretmen Diyarı

Batıl İnançlar Ne Kadar Hayatınızda? Farklı Ülkelerin Şaşırtıcı Batıl İnançları

Peki bu batıl inançlar sadece bizim ülkemizde mi var? Evet belki sırala sırala bitmeyecek kadar çok batıl inançlar’ı olan bir ülke olabiliriz ama sanmayın ki diğer ülkelerde insanların batıl inançlar’ı yok. İşte size dünyanın dört bir yanından, çok şaşıracağınız batıl inançlar.

 

Brezilya

 

\"\"

Brezilyalıların inancına göre cüzdanınızı veya çantanızı yere koymak kötü şans getiriyor ve paranızın azalmasına sebep oluyor.

Çin

\"\"

Çinliler 4-13-14-23-24 gibi sayıların uğursuz olduğuna inanıyor o yüzden binalarında kat ve oda numaralarında bu sayıları es geçiyorlar.

Danimarka

\"\"

Danimarka’da kırılan porselenler yıl boyunca saklanıyor ve yıl sonunda bunun için arkadaşlar veya aile arasında bir etkinlik düzenliyorlar herkes yıl boyunca biriktirdiği porselenleri ortaya çıkarıyor ve en fazla kırık porseleni olanın o sene daha büyük bir servete sahip olacağına inanılıyor.

Mısır

\"\"

Mısır’da makası açık unutmanın çok korkunç bir kötü şans getireceğine inanılıyor. Aynı zamanda yastığının altına makas koymanın kabus görmekten koruduğuna inanıyorlar.

Fransa

\"\"

Fransa’da sol ayakla köpek kakasına basmanın şans getireceğine, sağ ayakla basmanınsa şanssızlık getireceğine inanıyorlar.

Haiti

\"\"

Haiti’de hayat anneler için biraz tehlikeli. Örneğin gece vakti tek ayağınızda ayakkabı varken yere basarsanız ve dizinizin üzerinde hareket ederseniz ya da kavunun veya üzümün baş tarafını yerseniz annenizin öleceğine inanıyorlar.

Hindistan

\"\"

Hindistan’da perşembe ve cumartesi günleri tırnak kesmek ve saçları yıkamak veya kestirmenin küçük değerli eşyalarınızı kaybetmenize sebep olacağına inanılıyor.

Kore

\"\"

Kore’de uyurken serinletici vantilatörleri açık unutmanın sizi öldüreceğine inanılıyor. O yüzden bütün vantilatörlerinde otomatik kapanması için zamanalayıcı bulunuyor.

Litvanya

\"\"

Litvanya’da kapalı yerde ıslık çalmanın şeytanı çağırdığına inanılıyor.

Nijerya

\"\"

Nijerya’da biri size süpürgeyle vurduğunda kısır kalacağınız ve hiç bir zaman çocuğunuz olmayacağı inancı var. Buna karşılık o kişi size 7 kez süpürgeyle vurursa bu durumun düzeleceğine inanıyorlar.

Rwanda

\"\"

Rwanda’da genç kızlar keçi eti yemekten kaçınıyorlar. Keçi eti yemenin bıyıklarını çıkaracağına inanıyorlar.

A.B.D

\"\"

Amerika’da özellikle de Vermont eyaletinde köylerde evlerin camları cadının süpürgesiyle uçarak içeri girememesi için farklı şekillerde ve yarım açılır şekilde yapılıyor. Bu inanç 19. yüzyıldan kalma ve o dönemde inşa edilmiş evlerde bu cadı penceresine rastlanıyor.

Vietnam

\"\"

Vietnam’da öğrenciler için muz yemenin sınavlarda başarısızlık getireceğine inanılıyor. Bu yüzden öğrenciler sınav zamanlarında muz yemekten kaçınıyorlar.

Galler

\"\"

Galler’de ki bir batıl inanca göre yapraklardan yapılmış bir taç takmanın bir dileğinizin yerine geleceğine inanılıyor.

Yemen

\"\"

Yemen’de hamile kadınlar havaya ölü bir yılan atıyorlar yılanın üstü gelirse erkek altı gelirse bebeğin kız olacağına inanıyorlar.

 

724mag.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim