Öğretmen Diyarı

Baş Parmağınıza Göre Karakter Analizi

İletişimin en büyük destekçisi ellerimizdir. Anlatmak istediklerimizi el hareketlerimizle destekleyerek anlatımı kuvvetlendirmeye çalışırız. Ellerin önemi dilsiz ve sağır olan insanların iletişiminde daha çok ortaya çıkıyor. Hatta bu insanların iletişim kurabilmeleri için el hareketleri, olmazsa olmaz unsurlardan.

 

Ama araştırmalar ellerin iletişim aracı olmaktan öte daha farklı anlamlar ifade ettiğini ortaya koyuyor. Özellikle baş parmakların şeklinin kişinin karakterini yansıttığı görüşünde araştırmacılar.

 

Handanalysis’ta yapılan bir çalışmaya göre, yanılma payı içermekle birlikte baş parmaklarımız karakterimiz hakkında karşı tarafa önemli bilgiler iletiyor. Tespit edilen 3 farklı baş parmağı tipi var ve bu baş parmağı tipleri karakterimizle doğrudan ilişkili.

 

Öncelikle aşağıdaki baş parmağı tiplerine bir bakın:

 

Şekil A: Eğer baş parmağınız A tipindeyse, saplantılı bir karakteriniz olabilir. Aşık olduğunuz kişiye büyük bir tutkuyla bağlanıp, geri kalan her şeyi göz ardı edebilirsiniz. Eğer sevdiğiniz kişi size ilgi göstermezse çılgına dönmeniz muhtemel.

Şekil B: Eğer baş parmağınız B tipindeyse, güvenilir ve stabil bir karakteriniz var demektir. Duygusal ama bir o kadar da kendisini dengeleyebilen bir yapıya sahip olabilirsiniz. Sakinliğiniz ve liderlik özelliklerinizle hayatınızdaki kişiyi mutlu etmemeniz kaçınılmaz. Kimi zaman bu duruşunuz sizi soğuk biri gibi gösterebilir.

Şekil C: Karşınızdaki kişi için tam bir baş belası olmanız muhtemel. Çapkın ve şıpsevdi bir karaktere sahip olabilirsiniz. Aşık olduğunuzda bunu büyük bir tutkuyla yaşıyorsunuz ancak duygularınız adeta bir saman alevi gibi. Yanıp sönmesi anlık oluyor. Bu yapınız sizi güvenilmez biri olarak gösterebilir.

Böyle parmak mı olur demeyin misal Megan Fox:

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim