Öğretmen Diyarı

Astrolojiye Göre Evlenmeye Uygun Günler

Astrolojiye inananlar, burçlara göre eu uygun evlilik tarihini bulmaya da önem veriyorlar. Astrologlara göre astrolojik olarak evlenmek için en uygun tarihler Ay’ın büyümekte olduğu günler; Venüs, Mars ya da Merkür’ün geri harekette olmadığı günler ve özellikle de Cuma, Pazar, Perşembe günleri...

Hayatımızın en önemli kararlarından evlilik için tarih belirlerken, genelde mevsim koşulları, ekonomik şartlar ve akrabaların uygun günleri belirleyici olur. Astrologlara sorarsanız onlar kadar önemli olması gereken bir etki daha var: Astroloji. Astrologlar burçlara göre en uyugun günlerde evlenmenin, çiftleri ilişkilerinde daha mutlu edeceğini söylüyorlar  

BURÇLARA GÖRE EVLİLİĞE EN UYGUN GÜNLER

Astrolojinin hayat üzerindeki etkisine inanlar da aastrolojk açıdan en uygun günleri seçmeyi tercih ediyor. 

Astrolojinin önemli başlıklarından İkili İilişkilere göre evlilik de astrolojide büyük önem taşıyor. Astrologlar, evlenecek çiftin astroloji haritalarına bakılarak çıkartılan tarihlere göre evlilik gününe karar vermenin en uygunu olduğunu savunuyorlar. Burçlara göre en uygun evlilik tariihi tek bir kişinin haritasına değil, evlenecek çiftin Synastry yani "Eşleşim Haritaları"na bakılarak çıkartılıyor. Her iki haritanın özelliklerine uygun gün, evlenmek için en ideal gün olarak gösteriliyor. Tabi bunun için her iki çiftin doğum günü ve saatini bilmesi şart olduğu gibi uzman bir astrolog bulmajk da gerekiyor.

Bütün bunlar olmadan astrolojiye en uygun vlenme günü hangisi derseniz, astrologlarıın bu konudaki yorumlarını şöyle özetlemek mümkün: 

Ay'ın Hilal'den dolunay'a gittiği dönemi tercih edin 

İdeal evlilik günü seçerken Ay fazlarını kullanmak birinci derece etkili. Ayın büyüyme evrelerinde yani Hilal şeklinden Dolunay evresine kadar olan dönemleri evlilik için seçmenizde yarar var. Bu günlerde evlenen çiftlerin,evliliğin bereketlenir,  mutluluğun artar, doğacak çocukların şanslı olmaihtimali yükselir. Ay’ın kapandığı, yani küüçülmeye başladığı ve karanlıkta kaldığı zamanlar astrolojiye göre evlilik için yanlış zamanlar..

Venüs ya da Merkür Retrosunda Evlenmeyin

İkili İlişkilerin başlandıç evresinde Venüs ya da Merkür’ün geri harekette olmaması tercih edilmelidir. 

Haftanın hangi günü Evlenilmeli? 

Cuma günü, evlilik için en uygun gün. Çünkü bu gün aşkın yönetici gezegeni Venüs’ün günüdür. Evlilik için en güzel zamandır. İkili ilişkilerin, uyumun, ahengin, güzelliğin ve bereketin Cuma günü artığı düşünülür. Bugün hayatınıza ilk adımı atarsanız eşinizle aranızdaki uyum, anlayış ve sevginin tohumları daha hızlı büyür. 

Pazar günü gücün ve hayatın yöneticisi Güneş’in günüdür. Güneş’in güçlü ışınları gibi, evliliğinizin de parlaması için bugünü seçebilirsiniz. 

Perşembe günü, şans yöneticisi Jüpiter’in günüdür. Evliliğinizin bolluk içinde, bereketli bir şekilde sürmesi için bu güzel günü de seçebilirsiniz. Birlikteliğinizin maddi, manevi rahatlık içinde geçmesi için, ilk adımı bugün atabilirsiniz. Geniş bir aile, rahat bir gelecek için şanslı olabilirsiniz. 

Pazartesi günü de, Ay günü olması sebebiyle uğurlu gündür. Anaç temalar bugün daha öne çıkabilir. Ailenin onayladığı, manevi bağı güçlü bir evlilik için bugün adım atabilirsiniz. Evlilikte kadının da öne çıkmasını, dengeyi sağlamasını istiyorsanız da Pazartesi gününü seçebilirsiniz. 

Çarşamba Günü, anlaşmaları, imzaları yöneten Merkür’ün günü olduğu için evlilik günü olarak seçilebilir. Merkür’ün akılcı yönüyle bugün ister istemez maddi konular daha fazla çıkabilir. Evlilik öncesi anlaşma yapmak zorunluysa bugünü seçebilirsiniz. Mantık evliliği için en uygun gündür. 

EVLİLİK YAPILMASI SAKINCALI GÜNLER

Bir de tercih etmemeniz gereken günler var tabii... Salı günü, savaş gezegeni Mars’ın günü olduğu için evliliğe uygun değil. Salı sallanır denmesi biraz da bundandır. Evlilikte aranan uzlaşıyı bugün bulmak zor. Ters giden olaylarla karşılaşmamak, sürtüşme ve kavgalardan kaçınmak için salı güğnü evlenmekten kaçının. 

Cumartesi günü ise kısıtlayıcı ve otoriter Satürn’ün günüdür. Soğuk, mesafeli bir enerji taşıdığı için tercih edilmemelidir. Görücü usulü evlilikler için tercih edilebilir.. 

Evlilik için önceden gün almışlar, Nikah veya düğün tarihi için değişiklik yapmaya çalışıp, ailelerin hışmına ya da partnerinizin ters bakışlarına maruz kalmak yerine akıllı bir uygulama yaparak, davetiyelerini uygun günde dağıtabilirler. Belki küçük bir değişiklikle kına gecenizi uygun bir zamanda yapabilirsiniz. Nikah tarihini değiştiremeseniz de, uygun bir zaman tespit edip, bu mutlu gününüzü anons etmek için, sosyal medyayı da kullanabilirsiniz...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim