Öğretmen Diyarı

Asla Karşılaşmak İstemediğimiz 11 İnsan Tipi

Sokakta selamlaşmayacağımız, hatta belki karşılaşmayacağımız insan tipleri; şartlar gereği hayatımızın ekseninde ya da kenarında adım adım yürüme ihtimaline sahip oluyor. Bakalım aşağıdaki örneklerden hangi tipoloji/ler, bir vakit sizin de hayatınızı sorgulama sebebiniz oldu.1. 
Meraklı ve Dedikoducu Teyze


\"merakli
Kim bilmez bu teyzeleri? Hepimizin çocukluğunun önemli faktörlerinden biridir kendileri. Susmak bilmeyen, dedikodu yaparken fısıldamayı eksik etmeyen, saatlerce evinizde misafir olabilen bu teyze tipolojisinin sizde travma yaratma ihtimali dahi söz konusudur.

Normalde hiçbir ortamda karşılaşmak istemeyeceğiniz, konuşacak hiçbir ortak noktanızın olmadığı ve sizinle hiçbir alakası olmayan bu teyze çocukluk/ilk gençlik yıllarınızın unutmak istediğiniz sayfalarında başrolde yer alır. Ama tabii kurabiyesi, böreği ile zilinizi çaldığını unutmanız oldukça zordur.

2. 

Albay Enişte

\"bizimkiler
Hepimizin sülalesinde despot bir asker ya da asker olmasa da emir komuta zincirinin bir parçası olmaya yatkın biri bulunmuyor mu? Normalde hiçbir sözünün mantıklı gelmediği, sokakta karşılaşsanız döveceğiniz bu enişte ile bayramlarda güler yüzlü bir şekilde sohbet edersiniz.

Kendi doğrularını anlatırken ilginizi çekiyormuş gibi dinler ve onaylar; emir verici konuşmalarına müdahele etmezsiniz. Halbuki kalbinizin derinlerinden suratına bir yumruk atmak gelir.

3. Tek Hayali Evlenmek Olan Eski Arkadaş

\"perran
Bazı çocukluk arkadaşlıkları sonsuza dek sürerken, bazıları ise yıllar geçtikçe aradaki farklılıkların açığa çıkmasıyla son bulur. Ki birçoğu da böylece silinip gidiyor galiba. Çocukken, daha karakterler oluşmamışken birçok ortak noktanız varmış gibi görünen arkadaşınız yıllar geçtikçe sizin tam zıttınız bir karaktere bürünebiliyor.

Uzun lafın kısası bu görüşmek istemeyeceğiniz, aranızda artık hiçbir ortak nokta kalmamış olan bir arkadaş türünden bahsedeceğiz; tek hayali evlilik olan hanım kızımız. Elbette evlenmek dünyanın en güzel şeylerinden biri, ancak hayattaki tek amacınız bu olursa aman bizden uzak durun.

4. Matematik Dehası Komşu Çocuğu

\"dahi
Sizin de küçükken devamlı kıyaslandığınız komşu çocuğu yok muydu? “Ali takdir almış, sen bu yıl da bir belge alamadın”, “Merve sınıfın birincisi, ah bizimkinden de bir derece görebilsek bir gün” gibi söylem ve sıkıştırılmalara hiç maruz kalmadınız mı?

Kalmadıysanız biz anlatalım. Zekâ küpü bu komşu çocuğu tüm çocukluğunuzu mahvetmekle kalmaz, bilinçaltınıza da bir güzel işler. Olgun yaşlarınızda bile onunla karşılaştığınızda başarılı ve mutlu hayatından haberdar olmamak için kaçacak delik ararsınız.

5. Dediğim Dedik İlkokul Öğretmeni

\"despot\"
Çocukluğunuzda sert rüzgârlar estiren, dersine girmeden önce heyecan atakları yaşadığınız ve bir soru bilemediğinizde bile sizi yerin dibine sokmasını çok iyi bilen öğretmenle sosyal hayatta karşılaşmak mı? Aman Allah göstermesin! Muhtemelen o yılları hatırlayıp kekelemeye başlayacaksınızdır.

6. Kendini Padişah Sanan Patron

\"fraser\"
Ofisteyken her saçma esprisine güldüğünüz, her bir yanlışını ona belli etmeden düzeltmeye çalıştığınız ve her türlü ukalalığına boyun eğdiğiniz patronunuzla bir barda karşılaştığınızı düşünsenize.

Dünyanın en kötü dakikaları olurdu herhalde. Ofisteki olumlu haliniz sebebiyle kendisini çok sevdiğinizi zannederek masanıza dahi oturabilir. Aman, kaçmak için en acilinden bir yol bulmak gerek.

7. Alıngan ve Romantik Eski Sevgili

\"ted
Kendisinden ayrılmak için çılgın çabalar harcadığınız, öyle ki yüzünü bile görmek istemediğiniz sevgilinizin karşınıza çıkmayacağını kim söyledi? Bir kafede arkadaşlarınız ile oturmuş gülmekten kırıldığınız bir anda üzerinizde gezen kıskanç ve hüzünlü bakışları hissederek irkilebilirsiniz.

Gözgöze geldiğinizde aman kırmayayım etmeyeyim diye uğraşmak mı, yoksa onunla ilgilenmek yerine uzaktan bir el sallayıp eğlenmeye devam etmek mi? Seçim sizin.

8. Para Düşkünü Ev Sahibi

\"dolar
Kiranızı değil bir ay, birkaç saat geciktirdiğinizde dahi başınıza ekşiyen ev sahibi ile karşılaşmak mı? Evlerden uzak! Ne demişler; en güzel ev sahibi şehir dışında yaşayandır. Onunla bir ortamda karşılaştığınızda para dışında bir şey konuşabilmenizin ihtimali var mı acaba? Bizce yok.

9. Tek Derdi Kız Götürmek Olan Kuzen

\"ace
Akrabadır, atsan atılmaz satsan satılmaz dediğiniz sapık kuzeniniz ile kız arkadaşlarınız yanınızdayken karşılaşmanız kadar korkunç bir şey olabilir mi? Evet olabilir, o da sizin etkinliğinize dahil olması. Arkadaşlarınıza rezil olmamak için durumu hemen kurtarmanız ve kuzeninizden kurtulmanız gerekir. Ahh kuzen ahh!

10. Ultra Vejetaryen Dost

\"vejetaryen\"
Vejetaryenler candır. Onları çok seviyoruz; yanlarında etten, balıktan pek bahsetmiyoruz. Ancak size bu konuda ders vermeye çalışanlar, sizi uyarmaya ve eğitmeye çalışanlar yok mu, onlardan pek de haz etmiyoruz açıkçası.

Bu tarz arkadaşlar ortamı kolayca can sıkıcı, bunaltıcı hale getirebiliyor. Dikkatli olun! Bu arkadaşlardan biri ile aynı ortama girdiğinizde; başka konular konuşalım, aman bu mevzulara girmeyelim diye her an bin takla atmak zorunda kalabilirsiniz.

11. Her Şeye Protest Arkadaş

\"femen\"
Protest de candır tabii ki; karşı koyan, sesini duyuran insan en güzeli. Ancak bir tür de var ki, sırf ilgi toplamak ve muhalefet olmak için sesi çıkıyor. İşte o zaman biraz sıkıcı olabiliyor durumlar.

Başınızın ağrımasını istemiyor, arkadaşınızın yüksek ses tonu ile halka seslenir siyasi tavırlar içerisinde görünmesinden rahatsız oluyorsanız; onunla çok fazla insan içine karışmayın deriz.

 

Kaynak: listelist.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim