Öğretmen Diyarı

Aşkın yaşı olur mu
 

Aşkın yaşı olur mu?

 

Aşkın yaşı olmaz, derler. Hayatında bu cümleyi kurmamış bir insan yoktur. Ancak buna gerçekten inanan kadınların sayısı oldukça düşük.Yapılan bir araştırmada, ankete katılanlara “aşkın yaşı var mı?” sorusu yöneltildi. Alınan cevaplarla kadınların bu konuda pek de de net olmadığı anlaşıldı. Kadınların çoğu aşkın yaşı olduğunu düşünüyor.
Kadınlar kendinden küçük bir erkekle birlikte olmaya sıcak bakmıyor. Kendinden küçük bir erkekle ilişki yaşamakta sakınca görmeyen kadınlar, ankete katılan kadınların yalnızca yüzde 1’ini oluşturuyor. Kadınların yüzde 99’u sevgililerinin ondan daha büyük olmasını istiyor.
Uzmanlar bunun nedeninin özgüvensizlik olduğunu söylüyor. Kadınların yaşlanma korkusunun çok büyük olduğunu ve kendinden küçük olan sevgililerinin onları terk edeceğini düşünüyorlar.
Erkekler ise yaş konusunda kadınlar kadar hassas değiller. Erkekler için sevgililerinin onlardan küçük olmasında kesinlikle bir sakınca yok. Elbette kendilerinden küçük olan bir kadınla birlikte olduklarında onlarında aklını karıştıran pek çok şey oluyor. Erkeklerin kendinden küçük bir kadınla birlikte olurken duyduğu korku, “sevgilisine yetememe” oluyor.
Erkekler genç bir kadınla birlikteyken, onların hızına yetişememe konusunda oldukça büyük endişeler besliyorlar. Erkeklerin bir diğer kabusu ise cinsel anlamda sevgilisine yetememe düşüncesi oluyor. Ancak yine de genç sevgiliye kadınlar gibi sert bakmıyorlar.
Aşkın yaşı olur mu olmaz mı, bu konu hala şüphede bırakan bir soru olsa da yaş sıkıntısının aşılmayacak kadar kötü bir problem olmadığı kesin.
Uzmanlara sorulduğunda sağlıklı ilişkilerin pek çoğunda çiftler arasında 4 ya da 5 yaş fark var. Bu yaş farkında büyük olan elbette ki erkek oluyor. Bunun nedeni herkesin bildiği gibi erkeklerin daha genç olgunlaşması oluyor. Anket yaptıran pek çok insan da ideal yaş farkının 4 ya da 5 olduğunu söylüyor
Anahtar Kelimeler:
aşkın yaşı olur mu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim