Öğretmen Diyarı

Aşırı Hız Yapan Sürücülerden Bıkan Anne Böyle Bir Trafik Levhası Hazırladı

Buradan geçen sürücüler 30 km hız limitine uymayarak hızı aştılar ve mahalle sakinleri tedirgin anlar yaşadı. Tam o sırada Linn Bark isimli iki çocuk annesinin aklına harika bir fikir geldi.

Anne aklına gelen fikri hemen uyguladı ve herkes şimdi ona teşekkür ediyor.
Mahallenin arasından geçen yoldaki 30 km hız liminite uymayan sürücülere Linn Bark isimli anne güvenemedi. Çünkü 4 ve 6 yaşındaki çocukları sıklıkla bahçenin kenarında oynuyorlardı. Eğer birisi önlem almazsa, kısa süre içerisinde bir trajedinin yaşanacağı kaçınılmazdı.

Tehlikenin farkına varan Linn isimli bir anne, ev yapımı bir trafik işaret levhasıyla sürücüleri buradan geçerken yavaşlatmayı başardı.

Linn, Facebook'taki gönderisinde "Sakin bir yerleşim yerinde yaşamamıza rağmen sürücülerin bu yol üzerinden geçerken bu denli hızla gitmelerine anlam veremiyorum. Ben de böyle bir şey yaptım. Sürücüler artık muhtemelen burada yavaş gidecekler. Öyle umuyorum. Çocuklarım trafik levhasının üstüne koyacağım fotoğrafta onların olmalarını özellikle istedi" dedi.

Ev yapımı trafik levhalarından birinin üzerinde kadının 4 yaşındaki oğlu Oliver, diğerinde ise 6 yaşındaki oğlu Elliot'ın fotoğrafı var. Ayrıca levhaların yanında "Yavaş git" ve "Hayatım değerli" gibi notlar da bulunuyor.
Linn, İsveç'li bir haber sitesine verdiği demeçte "Levha gerçekten işe yaradı. Artık buradan yavaş geçiyorlar. Yakınlardaki anaokulu ve iki okula çocuklarını yetiştirmek isteyen veliler buradan hızlı geçiyorlar ve hız limitini göz ardı ediyorlardı" dedi.

Kaynak: newsner.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim