Öğretmen Diyarı

Android Telefonlarda Daha İyi Fotoğraf Çekmek İçin Neler Yapılabilir?

Kameralı telefonların çıkmasıyla fotoğraf makinasının görevini de üstlenen telefonlar,  mobil işletim sistemlerinden biri olan anroid sisteminin telefonla buluşmasıyla artık birer fotoğraf makinecikleri hâline geldi. Peki bu kadar gelişmiş uygulamalara sahip bir telefonda yüksek kalitede fotoğraflar çekmek için ne yapmamız gerekiyor?

Telefon Ekran Çözünürlüğü

Akıllı telefon alırken birçoğumuz telefonun özelliklerinden çok dış görünüşüne önem veririz. Ama dış görünüşten daha önemlisi telefonun ekran çözünürlüğünün hangi seviyede olduğudur. Verimli kamera kullanımı istiyorsanız çözünürlüğe dikkat etmeniz gerekiyor.

Otomatik Mod Yerine Farklı Bakış Açıları

Fotoğraf çekerken telefonun ayarlarını bozmamak için daha çok telefonda ayarlı olan fotoğraf çekerken otomatik mod ayarını kullanırız. Bu mod yerine kendimiz farklı modları, efektleri seçerek değişik bakış açılarıyla hoş kareler yakalayabiliriz.

P10100361

Her Telefona Yönelik Fotoğraf Uygulamaları

Android telefonunuza yüklediğiniz farklı fotoğraf düzenleme programları ile fotoğrafınızda istediğiniz oynamayı yapabilirsiniz. Bu programlardan instagram, pixlr express snaseed, picLab-photo Editör gibi uygulamaları telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz. Google picassa gibi basit fotoğraf uygulamaları da kullanılan programlardan biridir. Bu uygulamaların dışında bokeh efekti de fotoğraf programları içinde tercih edilen bir uygulamadır.

Ön Kamera Yerine Arka Kamera

Günümüzde popüler hâle gelen selfie fotoğrafları dışında ön kamera yerine arka kamerayı tercih etmeliyiz. Arka kamera her zaman ön kameradan daha iyi fotoğraf çeker. Arka kameraya takılan Android kamera lensi ile yüksek kalitede fotoğraflar çekmek daha da kolay bir hâle geliyor.

 

biapk.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol