Öğretmen Diyarı

Akıllara Durgunluk Veren Kopya Çekme Yöntemleri


Geleneksel yöntemler artık işe yaramıyor.Kopya çekme yöntemleri de bu yüzden her geçen gün artmakta.  Gelişen teknolojiyle birlikte de zaten bilgisayar kurdu olan yeni nesil karşısında öğretmenlerin işi çok zor.

 

1. Akıllı Telefon Yöntemi

Başarılı kopya çekme yöntemlerinin başında akıllı telefonlar yer alıyor. Sorunun fotoğrafını çekilip arkadaştan cevapla ilgili yardım istenir, o da sorunun cevabını yine fotoğrafla gönderir. Böylelikle bilgi paylaşımı gerçekleştirilmiş olur.

2. Bacağa Yazma Tekniği

Özellikle erkek öğretmenlerin gözetiminde gerçekleştirilen sınavlarda, kızların kullandığı bir yöntemdir. Hiçbir erkek öğretmen bu şekilde kopya çeken bi kızın kopya çektiğini ispat edemez çünkü olay kopyadan namus meselesi haline gelip öğretmenin işinden olmasıyla sonuçlanabilir.

3. Göğüs Arasına Yerleştirme Tekniği

Yine kızların dişilik avantajlarını kullanarak geliştirdiği bir yöntem. Bu tekniğin avantajları yazının bacaktaki kopyaya oranla daha yakın olmasıdır. Ama yakalanma riski bacak yöntemine göre daha fazladır zira sınavda sürekli dekoltesiyle oynayan bir kız dikkat çeker.

4. Silgiye Yükleme Yöntemi

Çok bilinen ve çok demode bir yöntemdir. Silginin içi boşaltılarak boş kalan yere kopya kağıdı konur, sınav esnasında silginin içindeki kağıt hocaya çaktırmadan okunur. Kağıda yazılabilecek bilgilerin sınırlı olması bu yöntemin dezavantajıdır. 

5. Kola Yazma Metodu

Kullanışlı bir yöntemdir. Bu metodun dezavantajı mevsimlik olmasıdır zira tişört giyilen havalarda kullanılamaz. Yine de öğrencileri bütün kış idare edebilcek bir yöntemdir.

6. Ayakkabıya Yazma Yöntemi

Bu yöntem hayırsever bir öğrencinin kendi ayakkabısının altına kopya yazarak arkadaşlarının görmesini sağlaması esasına dayanır. Bu yöntemin dezavantajı öğrencinin kendi kopyasını okuyamamasıdır.

7. Akıllı Silgi

Üniversitelerde sıklıkla kullanılan yöntem. Bilgisayar destekli çizim programları sınavında, çizim yapmadan çizimin yapılmasını sağlar. Kopyala ve yapıştır.

8. Bluetooth Teknolojisi

Şu ana kadar geliştirilmiş en profesyonel yöntemdir. Mikro kulaklığın çok küçük olması ve kulağın içinde kalmasından dolayı dışarıdan anlaşılması çok zordur. Hattın diğer ucundaki arkadaşa sorular okunur, arkadaş da var gücüyle arama motorlarından olsun baika kaynaklardan olsun, sorunun cevabını bulmaya çalışır. Takım çalışmasıdır, prova gerektirir ve zor bir yöntemdir. 
 
http://ofpof.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol