Öğretmen Diyarı

“Acaba Yaşlandım Mı?” Dedirten 4 İşaret

Küçük kızlar yaşlarını daha büyük göstermeye çalışırlarken biraz büyüdükçe işler değişir. Yaşını bir türlü kabul edemeyen, en azından bir eksik gösteren kadınlar çoğalıverir çevremizde. Bir düşünün, hiç mi yok sizin 5 yıldır otuzunda takılı kalan bir tanıdığınız?

 

Yaşı küçük göstermak maharet değil aslında. Asıl önemli olan söylediğiniz yaşı yansıtabilmek. Bunun için de en önemli şey cildiniz. Eğer cildiniz yaşınızı söylemiyorsa rahatlıkla minik pembe yalanınıza devam edebilirsiniz. Peki yaşımızı ele veren şeyler nedir?

 

4.Cilt Parlaklığı

Cilt yaşlandıkça, cilt yüzeyindeki kan dolaşımı yavaşlar. Bu da cilt yüzeyinde ölü hücrelerin birikmesine neden olur. Bunu önlemek için cildi düzenli aralıklarla ölü derilerden arındırmak şart. Bunun için cildinize uygun, küçük granüllü peelingler tercih edebilirsiniz.

 

3.Dudak Çevresi

Dudak çevresi gözlerden ve yanaklardan, genelde sıra gelmeyen bölgelerden biridir. Aslında konuştuğumuz, güldüğümüz ve devamlı hareket ettirdiğimiz için yaşlılık belirtilerinin en sık görüldüğü yerlerden biri de dudak çevresidir. Bu nedenle serum bazlı ürünler kullanırken buraya parmak uçlarınızla masaj yapmayı unutmayın.

 

2.Lekeler

Kırışıklıklar bir yere kadar tahammül edilebilecek sorunlar ama ne yazık ki lekeler öyle değil. Yaşlandıkça cilt yüzeyinde renk değişimleri, lekelenmeler meydana gelir. Bunun en önemli sebebi güneştir. Lekelenmelerden uzak durmak için her gün güneş kremi, şapka kullanmak şart ve elbette güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarıda olmaktan kaçınmalısınız.

 

1.Kaz Ayağı

Göz çevremiz de yaşımızı en ele veren yerlerden biri. Kaz ayakları sanıyorum yüzümüzde oluşan ilk kırışıklıklardan biri. Bunu önlemek için cildimizin tazecik olduğu yirmili yaşlardan itibaren göz çevresi kremi kullanmak şart. Bu yaşlarda kullanacağınız hafif formüllü göz çevresi kremleri yerini zamanla daha yoğun etkili kremlere bırakacaktır.

 

Öte yandan kaz ayaklarını önlemek için dikkat edeceğiniz iki husus daha var. Bunlardan birincisi eğer gözleriniz bozuksa gözlük ya da lens kullanın. Çünkü gözler bozuk olduğunda ve görmesine yardımcı olacak bir şey olmadığında istemsizce kısılır. Bu da göz çevresi kırışıklıklarının daha kısa sürede ortaya çıkmasına neden olur.

 

Bir diğer nokta ise eyeliner. Evet, şaşırdınız mı? Çoğunlukla eyelinerı gözümüzü çekiştire çekiştire süreriz. Ama bu hareket erken gelecek kırışıklıklara davetiye çıkarır.

 

topukluhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim